מן הפרשה

"וירא ה' אליו באלני ממרא והוא יושב פתח האהל כחם היום. וישא עיניו וירא והנה שלשה אנשים נצבים עליו וירא וירץ לקראתם…" (יח', א'-ב')

הקב"ה מגיע לבקר את אברהם בעיצומם של ימי חוליו. אברהם קוטע את המפגש עם השכינה לטובת האורחים שהופיעו פתע. אברהם קוטע את המפגש ורץ לספק צרכיהם. אירוע זה סיפק את הרקע לקביעת חז"ל: "גדולה הכנסת אורחים מקבלת פני השכינה" (שבת, קכ"ז, ע"א) – האמנם? מקשה הרב חנן פורת. האמנם ראוי להפסיק מפגש עם מלך מלכי המלכים למען כבוד בשר ודם? ומשיב הרב  – זהו המסר של הפרשיה. קיום המצוות קודם להעמקת החוויה הרוחנית. המחויבות לתיקון עולם המעשה, קודמת. אך יש כאן רובד נוסף. הקב"ה בעצם הופעתו לביקור חולים אצל אברהם מעביר לו מסר שהוא מעבר לחיבור הרוחני. הקב"ה, בהופעתו לפני אברהם מגלה לו את מידת החסד. פנייתו המיידית של אברהם אל האורחים הבלתי צפויים  מיישמת הלכה למעשה את שלמד מן הקב"ה. בפנייתו לאורחיו אברהם איננו נפרד מן הקב"ה. להיפך, הוא דבק במידותיו.

ראוי לשים לב למידת השמחה המלווה את עשייתו של אברהם. אברהם איננו ממלא את חובתו כמי שכפאו שד, אלא דבק במידותיו של הקב"ה מתוך הכרה עמוקה ואהבה המגלמת שמחה. (וירץ, וימהר…)

ביום שלישי ט"ו בחשון ציינו את יום פטירתו של הרב קרליבך מי שבימיו ולאחר מותו חלחל והשקיע את השמחה לעולמנו הדתי והרוחני. שנזכה…

השבוע שהיה…

טיול שנתי –

יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין – במסגרת פעילויות היום הגיעה בת-גלים שאער (אמו של גלעד שאער ז"ל) לשיחה עם בנות התיכון בנושא ה"אחדות".

לומדות ללמוד – ביום חמישי התקיים יום עיון בנושא מיומנויות למידה בשכבת ז'. הבנות השתתפו בסדנאות שונות בהן יקבלו כלים ללמידה מיטבית.

לטיול יצאנו –

  • תלמידות י-יב חזרו מטיול שנתי בהרי אילת (מצורף חוזר).
  • תלמידות שכבת ז' יצאו ביום רביעי לנחל קטלב.
  • תלמידות ח3 יצאו ביום חמישי לליפתא.

לקראת שבת – היום שישי, השתתפו תלמידות שכבת ח בפעילות "לקראת שבת" במדרשה.

 השבוע שיהיה…

 פתוח-סגור פתוח – פעילות במ"ה (בית מדרש הורים) מתחדשת. ביום שלישי יתקיים אי"ה, ערב במ"ה בנושא: חינוך בנות למיניות בריאה. בחלק הראשון נשתתף בהרצאתה של נחמה קירשנבאום-אבינר: "פתוח-סגור-פתוח". בחלק השני נתחלק לסדנאות הבאות:

  1. על תפקיד האב בחינוך המיני, סדנה לגברים – נחמה קירשנבאום אבינר.
  2. למה כ"כ קשה לנו לדבר מיניות? לדבר מיניות מחדש – חנה גרונר, פסיכולוגית ביה"ס.
  3. מראה מראה שעל הקיר מי הכי יפה בעיר -על תקשורת אמהות ובנות סביב דימוי גוף  -איטי דרייפוס, ביבליוטרפיסטית וחברת צוות או"ת.
  4. חשיפה לתכנים מיניים ברשת ודרכי התמודדות – טל נוימן, מחנכת יא.

מצורפת הזמנה. יש להירשם לסדנאות באמצעות הקישור.

 

מפגש מדעי – במסגרת לימודי מדעים, כיתות ז' ישתתפו בפעילויות מטעם מוזיאון המדע.

מה יתרון – שבוע תנ"ך ביא

לחיות בגדול – תלמידות התיכון יפגשו ביום שלישי לשיחה עם עזרא יכין

מנהיגות באמירים – תלמידות אמירים ישתתפו בסיור בבית מורשת בגין, במסגרת לימוד נושא ה"מנהיגות".

השלמת מבחנים – ביום שישי יתקיים יום השלמת מבחנים לתלמידות ט-יב.

 

מומלץ ביותר!!!! מיזם השיעורים הפרטיים – מצורפים הקבצים: מכתב להורים , ופלייר דיגיטלי בנוגע ל מיזם השעורים הפרטיים ברשת לתלמידי חט"ב וחט"ע . היכנסו והירשמו.

שבת שלום,

חנה עסיס