פרשת חיי שרה עוסקת בשני אירועים מרכזיים, האירועים האלו ממש קיצוניים ושונים זה מזה. הראשון הוא פטירת שרה, אירוע עצוב מאוד. והשני הוא נישואי יצחק לרבקה, אירוע משמח ומרגש מאוד.
בין פטירת שרה לנישואי יצחק לרבקה התורה כותבת: "ואברהם זקן בא בימים, וה' ברך את אברהם בכל". כביכול הפסוק הזה קצת פחות מתאים אחרי פטירת שרה… אבל דווקא כשהפסוק הזה מופיע בין
פטירת שרה לנישואי יצחק לרבקה אנחנו יכולים להבין שגם בטוב וגם ברע אברהם מבין ויודע שה' ברך אותו בכל. הסתכלות זו מלמדת אותנו לדעת שכל דבר הוא לטובה. יש משפט יפה שהתחברתי אליו
שיכול להתקשר לראייה הזו: "רק כשחשוך מספיק אפשר לראות את הכוכבים" – זאת אומרת, אולי הדברים הפחות טובים בחיים נראים לנו קשים וחשוכים אבל אם מסתכלים בראייה קצת אחרת, אפשר
לראות כוכבים- את נקודות האור הקטנות שה' מברך אותנו בהם דווקא בתוך כל החושך. זו צוואתו של אברהם אבינו – "והשם ברך את אברהם בכל". זו ההרגשה האמורה ללוות את חיי היהודי בכל דרכיו.

תהילה כהן י"א

פינת החפץ 

מידי שבוע נשתדל לאפשר הצצה לאחת הפינות בשעת החפ"ץ. בימי ראשון בשעת חפ"ץ מתקיים באופן קבוע מרכז למידה במדעים. צוות מדעים של החטיבה ישב השבוע עם בנות שביקשו לתרגל ולחזק את הנלמד בכתה
לקראת הבחינות שבפתח. הבנות שבחרו להשתתף הגיעו ממוקדות מטרה והיה משמח לראות את הרצון, הלמידה הפוריה והעזרה ההדדית ביניהן. שמחות על ההזדמנות שהשעה מאפשרת לנו כצוות לתת תמיכה וליווי מעבר לשיעור הכיתתי. מצורפות תמונות.

פינת בית מדרש

ושבתה הארץ – תלמידות שכבות ז וט נפגשו השבוע עם חקלאית שומרת שמיטה מחבל לכיש. החקלאית שיתפה באתגרי החקלאות בארץ בכלל ועל אתגרי השמיטה בפרט. בשבוע הבא תלמידות ח ויא יפגשו את החקלאית.
שרות תפילה – אנו שמחות על ההיענות ההולכת וגוברת של הבנות להצטרף לתפילה הייחודית בימי ראשון. מהשבוע הבא נעביר את התפילה לאולם ביה"ס.
שבת חברון – השבוע קיימנו קבלת שבת בדגש על סיפורי האבות בחברון

גיחה – תלמידות שכבת ח חזרו אתמול עייפות ושמחות מגיחה בת יומיים בלטרון. במהלך סיור ביד לשריון הדריכו המשצ"יות משכבה י בתחנות שונות, סיפרו על מורשת הקרב , הלחימה והטכנולגיה של חיל השריון. יישר כח למשציו"ת הדריכו במקצועיות רבה והורגשה עבודת ההכנה שלהן. מצורפות תמונות.

מכינה לחיים

בוקר מדרשות – ביום ראשון השתתפו תלמידות השמינית בבוקר מדרשות שכלל שיחה עם ראש בית המדרש במגדל עוז – הרבנית אסתי רוזנברג, פאנל מרכזי עם בוגרות, ומעגלי שיח לפי מדרשות.
שליחות לחיים – ביום שלישי השתתפו תלמידות השמינית בשיחה עם עדיאל כהן בנושא "שליחות". מצורפות תמונות.
יהדות התפוצות – תלמידות יא-יב השתתפו בשיחתו של ראש מכון עמיאל-שטראוס, הרב אליהו בירנבוים. השיחה ביקשה לחשוף את הבנות למורכבות שבעולמם של יהודי התפוצות ובמחוייבות שלנו לכלל ישראל. ובהמשך לשיחה –
מכון שטראוס עמיאל מבית אור תורה מציע לך תלמידת יא – יב באור תורה להצטרף אליו לסדרה של ארבעה מפגשים של היכרות עם יהדות התפוצות, בין הנושאים :
✅תהליכים ואתגרים בעם היהודי
✅סוגי קהילות יהודיות
✅אנטישמיות ויודופוביה
✅נדחי ישראל ושבטים אבודים
✅זרמים בעולם היהודי ועוד
✅מפגש בזום עם שליחים בקהילות שונות בחו"ל
המפגשים יתקיימו בימי ראשון בשעת חפ"ץ
ובחלק מהשעה הצמודה לה בבית הספר. 4 מפגשים בשבועות הקרובים

העשרה ט

בשכבת ט התקיימו שלושה מפגשי מיני קורס להעשרה, גיבוש והעמקת ההיכרות בין הבנות. הקורסים לבחירה הועברו ע"י צוות רחב: מאחורי המסך- הועבר ע"י הלל מורנו- ועסק בהשפעת התקשורת על חיינו.
קליגרפיה – הועבר ע"י אורית יוחנן- והבנות התנסו באמנות כתיבה ציורית.
יצירה בחומר – הועבר ע"י תהילה גלר. הקורס איפשר שיח והקשבה דרך יצירה וחומר.
צילום בעין טובה – ע"י רחלי לוי עסק בפיתוח מבט חיובי וטיפים לצילום ושדרוג תמונות .
תנועה ויציבה – עם המורה חני בנטאטה התלמידות התנסו במתיחות, חיזוק והרפיה, ופילאטיס.
כתיבה ע"י אמונה קוה – הזמין את הבנות לכתוב תוך הרפיה ותרגול נשימות.
חשיפה לקנבה – ע"י ליאת פנחסי נתן כלים והתנסות בכלי עיצובי וטכנולוגי.
תודה רבה על היוזמה והובלת התוכנית למחנכות ולצוות המורות . מצורפות תמונות.