בנות לומדות גמרא במדרשה

"לדעתי רצוי וצריך, לא רק אפשר, לתת חינוך אינטנסיבי לבנות גם ממקורות תושבע"פ… אם לדבר על היכולת ללמוד דף גמרא ולהבין אותו ולהנות ממנו, איני רואה שום סיבה שלא לכוון לכך ללמד זאת לבנות, וצריך אפילו למסד את זה כחלק אינטגרלי של למידה בביה"ס, שיעור ממשי. כך אני מלמד את בתי וכך חונכה אשתי. וזו נראית לי הדרך המומלצת לציבור הבנות בדורנו"
(הרב ליכטנשטיין)

בשיעור גמרא אנו מציעים לבנות להכיר מקרוב את היצירה התורנית והתרבותית הגדולה ביותר של העם היהודי – התלמוד. הן ילמדו להכיר את עולם המושגים, אופן החשיבה הייחודי, המיזוג המופלא בין הלכה ואגדה ואת ההתכתבות העדינה שבין תורה שבע"פ ותורה שבכתב. נעסוק הן בסוגיות קיומיות הקשורות לעולמן של התלמידות – כמו כיבוד הורים, לימוד תורה לנשים וחיוב נשים במצוות, והן בסוגיות הלכתיות – בהתאם לתכנית הלימודים והמסכת הנלמדת.
חלק ניכר מהלימוד נעשה בחברותות, בהנחיית המורה, ובכך העיסוק בגמרא מאפשר לבנות ליטול חלק בדיון ארוך ומשמעותי הנמשך כבר אלפיים שנה.
תכנית הלימודים לבגרות נמשכת שלוש שנים (י' – י"ב), כאשר התוכן המרכזי הנלמד הוא דפי הגמרא, כל שנה מתוך מסכת אחרת, ואליו מצטרפים נושאים שונים בתושב"ע (הלכה, ספרות השו"ת, אישות ומשפחה) המשלימים יחד לחמש יחידות לימוד.