גאולה ברוח ובמעשה

במוצ"ש נציין באמצעות הדלקת מדורות, בין השאר, את יום פטירתו של רשב"י. המדורות ישמשו כנר לעילוי נשמתו. לרשב"י מיוחס ספר הזוהר והוא נתקדש בעם כאבי הקבלה ותורת הנסתר. אך, רשב"י, ראוי לזכור, היה תלמידו של רבי עקיבא שתמך בהתלהבות גדולה במרד בר-כוכבא ממניעים לאומיים. גם לאחר מותם של תלמיד ר' עקיבא במרד, לא מתייאש רשב"י מן הגאולה וממשיך לכוון אליה – הפעם באמצעות תורת הנסתר. בבסיס תורת הנסתר עומדת התפיסה כי בכוחו של האדם להשפיע על המציאות, לשנות בה מהלכים ולהוביל את הגאולה.

בימים אלו שבין שבר לגאולה, – הימים שבין יום השואה, יום הזיכרון, יום העצמאות ויום ירושלים, ראוי להיזכר במקום החשוב שנתן רשב"י לאדם בתהליך הגאולה.  בהדליקנו את מדורות ל"ג בעומר נחבור לדמותו של רשב"י שקרא לנו להשפיע על בוא הגאולה הן מתוך עולם המעשה והן מתוך חיזוק עולמנו הרוחני.

 

השבוע שהיה…

ערב במ"ה –  ביום שני התקיים ערב במ"ה שעסק בהכנה לחופש הגדול. במהלך הערב השתתפו ההורים וחברי הצוות בהרצאתה המצוינת של נחמה קירשנבאום-אבינר שהתמקדה באתגרי החופש הגדול כראי לתקשורת והנהלות כללית בין הורים למתבגרים.

לטיול יצאנו – ביום חמישי שבו תלמידות שכבת ט מטיול שנתי בגליל. תודות למלווים: למחנכות מעין ומלכה, לשרית ליבר, ליעל ליכטהויז, שולמית ברנס ולציפי ברגר ולמדריכי השל"ח נירית ודודו.

שבוע רות – במסגרת לימוד היחידה בתנ"ך המתמקדת בדמויות מופת וכחלק מן ההכנה לקראת שבועות, התקיים השבוע בשכבת י, "שבוע רות". הבנות השתתפו בשיעורים על המגילה, העמיקו בנושא הגיור וחתמו את השבוע בהתנדבות ביד אליעזר ובבתי חולים כחלק מישום ערך החסד העולה במגילה.

לומדות כשרות – במסגרת לימודי התושב"ע נפגשו תלמידות שכבת י לשחה עם משגיח הכשרות, שי ביטון. במהלך השיחה שמעו הבנות על תפקידו כמשגיח כשרות, על התמודדויות השונות בבתי העסק והאתגרים בפניהם עומדת מערכת הכשרות.

 

 חגיגות היובל לירושלים –

כבכל שנה נציין את אירועי יום ירושלים באירועים חגיגיים. השנה, לכבוד חגיגות היובל הרחבנו את האירועים, מצורפת הזמנה.

חידון ירושלים – ניתן למצוא באתר את "חוברת ירושלים" המיועדת לבנות החטיבה שיבחנו עליה. המצטיינות יבחרו להשתתף בחידון שיתקיים כמידי שנה ביום ירושלים.

תחרות הסיפור הקצר – שתתקיים אף היא בשבוע הבא מתמקדת הפעם בסיפורים שכתבו תלמידות ז-ח אודות העיר ירושלים. הסיפורים נכתבו לאחר תהליך משמעותי שעברו הבנות בסדנאות כתיבה. ביום התחרות יפגשו הבנות את הסופרת זהבה קור. יישר כח לתמר אפריאט, רכזת ספרות בז-ח, על ההובלה והליווי של תהליך משמעותי שבשיאו נכתבו הסיפורים הקצרים ועל ארגון המפגש עם הסופרת.

ערב הורים ז – ביום ראשון כה באייר יתקיים ערב להורי ז בו ישמעו את הרצאתו של נפתלי וחן ויצפו במופע הדגלנות שהכינו תלמידות השכבה , בהובלת הודיה שפייר, ליום ירושלים.

לקראת סיום השנה יעלו תלמידות ח הפקה בהובלת המורות לתיאטרון והמחנכות שתספר את סיפורן של דמויות ירושלמיות דרך סיפורו של אורי אורבך, מתקן החלומות.

 

 חופשת ל"ג בעומר, שימו לב – בעקבות החלטת הרבנות לקיים את הדלקת המדורות לראשון בערב (במקון מוצ"ש), הוחלט במשה"ח לדחות את חופשת לל"ג בעומר ליום שני. ביום ראשון הלימודים יתקיימו כסדרם עד לשעה 14.15.

 

  שבת שלום

חנה עסיס