אנו פותחים השבוע, יחד עם כל עם ישראל את הקריאה בספר במדבר הנקרא גם חומש הפקודים. מעניין לשים לב לעובדה שחומש ויקרא מסתיים במספרים וגם פרשתינו נפתחת במספרים .אך בעוד חומש ויקרא עוסק בפרשת ערכין, מספרים הנוגעים לנדר ולמקדש, פרשת במדבר נפתחת במספרים הנוגעים למספרם של יוצאי צבא. וכך ברגע אחד מעבירה אותנו התורה להפניית הפנים לארץ ישראל להתיישבות בה וכיבושה. כך כתב הנצי"ב בדבריו הידועים בפתיחה לפירוש' העמק דבר 'על ספר במדבר: "זה הספר נקרא בפי התנא חנינא בן גמליאל חומש הפקודים ]…[ יותר משארי דברים שמיוחדים בזה הספר ]…[ משום דעיקר זה הספר המחליף ומשנה הליכות עם ה' בחיי העולם מאז שהגיעו לארץ ישראל מן הדרך שהלכו במדבר .שבמדבר היו מתנהגים במידת תפארת ]…[ למעלה מהליכות הטבע, ובארץ ישראל הלכו בדרך הטבע ]…[ וזה השינוי התחיל עודם במדבר בשנת הארבעים. " הנצי"ב מציין את שנת הארבעים במדבר כזמן המעבר בין ההנהגות אבל אולי ניתן לראות כבר בפרקים הפותחים את הספר, המתחילים דווקא במניין בני ישראל לצבא , את סימון מגמת השינוי הגישה האלוקית כלפי בני ישראל בדרכם לארץ.

השבוע שהיה
תחרות הסיפור הקצר
זו השנה ה-13 שמתקיימת במדרשה תחרות הסיפור הקצר. בנות החטיבה נפגשו במהלך המחצית למספר מפגשי כתיבה עם המורה אוסי נויק כהכנה לכתיבת הסיפורים. לתחרות הוגשו 13 סיפורים מעניינים ומגוונים : הבנות כתבו בכשרון וברגישות על חיינו כאן בארץ, החלומות שלנו, האנשים שסביבנו,.

תודה לצוות השופטות: הודיה גואלמן ותמר נוימן שקראו התרשמו ודרגו את הזוכות. יישר כח לזוכות: במקום השלישי: מיכל כהן מכתה ז'1
במקום השני- יעלה צנגן מח'2 ואילה פנחסוב מז'2, במקום הראשון- רויה רביבו מח'2 ונעם כהן מז'1
ההורים הנרגשים הגיעו בכדי לפרגן לבנותיהן על הזכייה ונהנו מהאווירה הנעימה .נתראה בעז"ה בשנה הבאה.

ערב במ"ה
ביום שלישי התקיים במדרשה ערב במ"ה מחכים ומרענן עם המאמנת תמר ניזרי. שמחנו לפגוש את ההורים ואנשי הצוות שהגיעו לחשוב וללמוד על דרכים להנעת בני נוער לצמיחה והתקדמות אישית.

מפגש עם חתני פרס וולף למדע ואמנות
ביום שלישי, במסגרת שיתוף פעולה עם ״פרונטירז – מדע לצעירים״ (כתב עת מדעי מקוון לצעירים במסגרתו מדענים בעלי שם עולמי כותבים מאמרים בנושאים מדעיים שונים, וצעירים עורכים את המאמרים( ראיינו 3 בנות משכבת ט' את אור תורה את חתני פרס וולף למדע ואומנות.
עדן ספרלינג ראיינה בצרפתית את פרופ' ז'אן פרנסואה לה גאל פרופסור למתמטיקה.
יעל טבת ראיינה באנגלית את פרופ' ג'ון הרטוינג , פרופסור לכימיה
ויערה נאמן ראיינה בעברית את פרופ' דוד זילברמן, פרופסור לחקלאות.

לכבודה של העיר ירושלים
סיור בירושלים בשיתוף יד בן צבי
ביום רביעי יצאו בנות שכבת ז לטיול בעיר העתיקה בירושלים. התחלנו במשכנות שאננים, משם לקבר דוד המלך, לסיור ברובע היהודי ולמנהרות הכותל. זכינו לטייל בסמטאות העיר ולנשום מקדושתה רגע לפני שנחגוג ברוב עם את 52 שנות שחרורה. תודה לצוות המלווה, מור כהן, אילת זומר ולצוות מחנכות ז.'

שיחה עם אביתר ליכטמן לשכבות ח-ט
ביום רביעי התכנסו שכבות ח-ט שיחה עם אביתר ליכטמן לכבוד יום ירושלים

ובשבוע הבא
יום ירושלים
ביום ראשון הקרוב, נחגוג בעז"ה יחד, בחולצה לבנה, את יום ירושלים.
8:00 תפילה חגיגית באולם הספורט ולאחריה מופע דגלנות של שכבה ז'. יישר כוח לשכבה ז ,למחנכות ולמור כהן שהחום השבוע לא ריפה את ידיהן. בהצלחה בדגלנות. לאחר הדגלנות ארוחות כתתיות ושיחה עם פזית אפשטיין "ירושלים בראי הקולנוע " סיום לימודים בשעה 14:30 .יציאה משותפת לריקודגלים לנרשמות מראש במזכירות.

ראש חודש סיון
ביום שלישי יתכנסו שכבות ז-ח לתפילת ראש חודש משותפת ושיחה עם תמר פולר.

ערב הורי שכבת ז
ביום שלישי בערב , א ' סיון 6.4 בשעה 30:18 יתקיים בעז"ה מפגש לבנות שכבת ז והוריהן בסימן איחוד ירושלים וסיכום שנה.

בוקר שכולו תורה
ביום חמישי נקיים בעז"ה לקראת שבועות "בוקר שכולו תורה" בו כל כיתה מהחטיבה תקדיש זמן ללימוד משותף לקראת חג מתן תורה.

פרוייקט השאלת ספרים- החזרת ספרי לימוד .
כמדי שנה, אנו מתחילים באיסוף ספרי הלימוד שבועיים לפני סוף השנה . השבוע נתחיל לאסוף משכבות ח' וי .'
ביום רביעי איסוף ספרי לימוד שכבה ח .ביום חמישי איסוף ספרי לימוד שכבה י .'
שבת שלום
מיכל