בפרשת וארא מתגלה הקב"ה למשה ומבטיח לו לקיים את בריתו עם האבות והעם. בפסוקים הידועים האלו נוקט הקב"ה בארבע לשונות של גאולה: והוצאתי, והצלתי, וגאלתי ולקחתי. שאל הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל: " מדוע הקדים המקרא את "והוצאתי אתכם מתחת סבלות מצרים" ל" והצלתי אתכם מעבודתם", הרי השעבוד נפסק לפני יציאת מצרים ? וכך ענה: " כל זמן שלא טעמו טעם חירות , לא הרגישו ולא ידעו כי הם שרויים בגלות. רק משנשבר עול מצרים ועול הגלויות מעל צווארם , רק אז היו מסוגלים להשיג את מרירות וצער הגלות ןאז יכלו להבין ולהשיג את הנס הגדול שב "והצלתי אתכם מעבודתם" . וכך כתבו גם אחרים כי השלב הראשון הוא עבודה פנימית של החלצות מתוך העבדות שבלב, חוסר ההשלמה עם הגלות והקושי, וזה מה שמאפשר את הפעולה המעשית של הפסקת העבדות בפועל.

השבוע שהיה

ערב סיכום משלחת לפולין- שכבת י"ב:  ביום ראשון התקיים ערב משלחת שבו שיתפו הבנות והצוות את ההורים בקטעי יומן מרגשים שכתבו הבנות במהלך המסע ואחריו. בחלק השני של הערב זכינו לשמוע את השופט גבריאל בך, שסיפר על חוויותיו כתובע במשפט אייכמן לצד גדעון האוזנר. תודה לגיטה, אשת העדות. למחנכות השכבה, למורים וההורים הרבים
שהגיעו לערב.

מגמת תיאטרון:  ביום שלישי יצאה מגמת תיאטרון לצפות בהצגה 'שלום עולמים' של תיאטרון אספקלריא. ההצגה מבוססת על עיבוד לסיפור 'שלום עולמים' של שי עגנון. הבנות נהנו ולמדו מהצגה מסוגננת, סאטירה חברתית מוזיקלית.
נפש בריאה בגוף בריא: ביום שלישי נפגשו שכבות ט-י עם הכדורסלנית נעמה שפיר, נעמה סיפרה על המעבר מחיי האולפנית בטבריה למשחק בנבחרת כדורסל מקצועית בארה"ב. נעמה דיברה על כח רצון והתמדה, על בחירה בחיי
אמונה גם רחוק מהמשפחה , על החשיבות של ניהול זמן והצבת מטרות ויעדים. תודה למורה לחנ"ג אתי טויטו
על ארגון השיחה .
של"ח בשכבת ח וקורס מד"א בשכבת י:
בנות ח2 סיירו ביום רביעי במוזיאון אסירי המחתרות. הבנות שמעו על אתגרי התקופה ועל מסירותם ומחויבותם של נערים ונערות צעירות לרעיון הקמת המדינה. תודה למורות : אפרת בנימיני, נירית דודו ושחר .
ביום רביעי: התקיים בשכבת י קורס מד"א בסיסי.

.
דמויות החמ"ד- הרב והרבנית נריה:  ביום חמישי השתתפו תלמידות כיתה ח' בשיחה מרוממת על דמויות השנה של החמ"ד – הרב משה צבי נריה והרבנית רחל נריה. הבנות שמעו על השילוב של תורה ועבודה ועל החינוך שהן זוכות לו היום כפרי עמלו של הרב נריה, עוד לפני קום המדינה. ועל חיי השליחות והנתינה של שניהם בתחומים רבים. תודה לרבנית רחל
שפרשה בפני הבנות את קורות חייהם של הרב והרבנית וכיצד הם יישמו בפועל את השילוב בין לימוד תורה
ועשיה ובניה של מדינת ישראל ועם ישראל.

מגמת אמנות:  ביום חמישי יצאה מגמת אמנות לסיור לימודי בתל אביב. פתחנו בבית ראובן רובין מחלוצי האמנות
הארצישראלית . בביתו ראינו את הסטודיו שלו ואיך צייר את ארץ ישראל עם הרבה אור וצבע ארץ חלום בלי צל.
רק אור! בגלריה של בית ראובן ראינו תערוכה של אמן ישראלי מודרני. אסף בן צבי. משם המשכנו למוזיאון תל אביב לאמנות שם ראינו תערוכה שנקראת: זמנים מודרניים. חמישים יצירות מופת מאוסף נהדר באמנות אימפרסיוניסטית ומודרנית ממוזיאון פילדלפיה. השאלה נדירה למוזיאון תל אביב! הכוללת מבחר מיצירותיהם של דגה, ואן גוך, פיקאסו, רנואר מונה פיסארו ברנקוזי וסזאן ועוד אמני מופת רבים. אחרי התערוכה המשכנו לים. לצייר ציור חופשי מול הגלים .נהננו מהים המקסים ומריח הגלים. יום חלום.  תודה רבה לצוות אמנות :חדוה חנה אושרת ואפרת.

השבוע שיהיה

עת לתת- התרמת דם:  ביום ראשון יזמו בנות שכבת י"ב התרמת דם שתיערך בין השעות11:00-16:00  בחדר הכינוסים בבית הספר. רק בנות מעל גיל 17 רשאיות לתרום ועליהן להביא איתן ת"ז ולזכור לאכול ולשתות לפני התרומה. אנו מזמינים הורים מקהילת בית הספר שרוצים להצטרף למצווה החשובה.
עת לתת- יום טוב עושים טוב:  שכבות ז-ח אנו ממשיכות במסורת המדרשה שלפיה בנות היומולדת יוצאות לחגוג יחד בהתנדבות ב–10:30-12:30.במסגרת "יום טוב עושים טוב" הבנות יוצאות לאריזת מזון ב"יד אליעזר"

עת לתת – מעוררים השראה
שכבות ז-ט – שיחה עם דסי ליקסנברג, פעילה חברתית בעיר לוד
שכבת י – שיחה עם דני אור פוקס, שיספר על חווית ההורות לילד עם צרכים מיוחדים. במסגרת "תיקון עולם"
שכבות י-יב שיחה עם חילי טרופר, אבא של תלמידתינו, איש חינוך וחברה, המשמש מנהל אגף החינוך,
הרווחה והתרבות בירוחם. טרופר הוא ממקימי העמותות "במעגלי צדק" ו"שכן טוב" וכן "קרן פסיפס". בעבר
כיהן כסמנכ"ל עמותת "אחריי!", ניהל את בית הספר ברנקו וייס רמלה והוציא לאחרונה את הספר "מרד של
תקווה".

יום שני- ראש חודש שבט
נציין את ראש חודש בתפילה משותפת בשכבת ח ובפעילות של שכבת י"א. לא לשכוח חולצות לבנות.
אלפא ואודיסאה: ביום שני יתקיים מפגש חשיפה בשכבות ח-ט לתוכניות המצויינות של האוניברסיטה העברית המיועדות
לתלמידות החטיבה.
השלמת מבחנים:  השלמת מבחנים אחרונה למחצית זאת תתקיים ביום שלישי בשעה 13:30.

מזל טוב
לשרון אלרן לאירוסי הבן
לבכל סרלואי על זכייתה בפרס גולדברג

שבת שלום
מיכל