"וידבר אלקים אל משה ויאמר אליו אני ה'" (ו',ב')
מסר של אמונה וביטחון בקב"ה עולה מפרשת השבוע. משה פונה אל הקב"ה בטענה: "למה הרעות לעם הזה, למה שלחתני, ומאז באתי אל פרעה לדבר בשמך הרע לעם הזה" (ה', כב'-כג'). והקב"ה דורש ממשה לקיים קודם כל את מידת הביטחון – אני ה'. לאחר מכן יבואו ההסברים. הקב"ה מסביר למשה כי יש מטרה לשליחותו – להביא את עם-ישראל לארץ המובטחת, וכי יוציא את בני-ישראל מעבדות לחרות בהדרגה. בני-ישראל התקשו להאמין לדברי משה, התקשו להאמין "מקוצר רוח ומעבודה קשה" (ו',ט). תהליך הגאולה אז והיום, לווה ומלווה בקושי ובמשברים. רגעי משבר המביאים לרפיון הבאים לידי ביטוי בדברי משה ובהעדר היכולת של העם להאמין כי אמנם הגאולה קרבה. אז והיום אנו נדרשים להפנים כי תקופות השפל הן חלק מתהליך הגאולה וכי עלינו לשים מבטחינו בהבטחת הנצח של הקב"ה.

השבוע שהיה…

יום השפה העברית – השבוע ציינו במערכת החינוך את יום השפה העברית. ביום זה נחשפו הבנות לצדדים המשעשעים והקורצים של השפה העברית : הסיפור שמסתתר מאחורי המילים ומשמעותן, הקשר בין הצליל של המילה למשמעותה, נקודות למחשבה הקשורות למילים בעברית ועוד .
שנת הרב גץ – ביום א נפגשו בנות ז-ח עם הגב' לילי הורביץ בתו של הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל שהיה רב הכותל ורב ישיבת המקובלים בית אל, ששתיים מהנינות שלו לומדות בבית ספרנו . הרב גץ הוא דמות החמ"ד לשנת תשע"ח. השיחה אודות הליכותיו של הרב ריתקה את הבנות, לילי הראתה לבנות את כובעו של הרב ואת כתבי היד והיומנים שכתב בעת כהונתו כרב הכותל, בסיום השיחה חלקה לבנות קטע מצוואתו .

של"ח בט – בימים שלישי, רביעי וחמישי השבוע יצאו תלמידות שכבת ט ליום שדה של ניווטים
באיזור בית שמש, אח"כ התמקדו בשיחה על ניווט בשטח ועל ניווט החיים שלנו, קינחו בהכנת ארוחה בהתאם לחלוקה לחוליות: שקשוקות, פסטות ופנקייקים.

אורות ט – השבוע הסתיים מערך תפילה ואנחנו עם הפנים קדימה אל מערך צניעות .

אורות י – השבוע הסתיים מערך מצוות, מערך שמציף ומעלה שאלות לא פשוטות שכולנו עסוקים בהם בחיינו : מוסר אלוקי מול מוסר פנימי, מחויבות וברית ואמונת חכמים. לסיכום המערך השתתפו הבנות בסדנת פסיפס מקרמיקה, בה שברו עם פטישים את הקרמיקות ויצרו מהן תמונה חדשה ועשירה, מתוך דיבור על כך שהקב"ה הוא אלוקי הפרטים הקטנים .

לחיות בגדול – במסגרת תכנית "לחיות בגדול" הגיע ביום רביעי יהודה משי זהב וסיפר לתלמידות התיכון על התהליך האישי שעבר מהיותו "קמב"ץ העדה החרדית" ועד לחיבורו לציונות ולמדינת ישראל.על ההתמכרות לשליחות, על האומץ לעשות את מה שצריך תוך תשלום מחירים אישיים לא פשוטים ועל ייסוד ארגון זק"א .

סימנריון י-יא – לקראת צהריים היום יצאו תלמידות י-יא לשבת שכבה בחיפה. במהלך השבת נעסוק בנושא בחירת חיי משמעות וציונות דתית .

השבוע שיהיה…

מסע תודעה – תלמידות שכבת יב ישתתפו בימים שלישי-חמישי במסע תודה שיתמקד בגילוי הכוחות הפנימיים שבנו ובבניית יכולות מנהיגות.
מד"א י – תלמידות שכבת י ישתתפו ביום שני בקורס מד"א. הקורס הינו חלק מחובות הבגרות.
ולסיום – הודעה חגיגית מצוות ספרות הנה אנחנו מתקרבים לסיום המחצית ולקראת ט"ו בשבט החלטנו להעמיק שורשים ולפרוש כנפיים … צוות תיאטרון אמנות וספרות מרימות פרויקט מיוחד של יום שיא יצירתי בשם- ' שורשים וכנפיים', ביום רביעי ח' שבט ( 24.1) בעוד כשבוע וחצי . היום הזה מלא בהפתעות ודברים טובים של יצירה ומפגש עם אמנויות בצורות וגוונים שונים . מפגש עם טקסטים ספרותיים, יצירה בחומר, כתיבה אומן בכתיבה, תרגילי תיאטרון, פלייבק וספוקן וורד, כאשר חלק מהיום יהיה במתכונת סדנאית . ביום ראשון נעלה לאתר ביה'ס הרשמה מקוונת לסדנאות השונות, יש להירשם מראש בשבוע הקרוב, שימו לב מס' המקומות בכל סדנה מוגבל !

ברכת מזל-טוב
ללאה פרידמן – להולדת הנכד

שבת שלום
חנה עסיס