"ישימך אלקים כאפרים וכמנשה" מנהג מקובל בישראל לברך את הילדים מידי שבת. ברכת הבנים – 'ישימך אלקים כאפרים וכמנשה'.
ברכת הבנות – 'ישימך אלקים כשרה, רבקה, רחל ולאה'. הרב נריה (נר למאור),  עמד על ההבדל המעניין בין נוסח הברכה המכוון לבנים לבין זה המכוון כלפי הבנות.
הבנות מתברכות בהתאם לצפוי, בשם אמהות האומה. ואילו הבנים מתברכים בשם נכדיו של יעקב. יעקב בוחר לייחס את ברכת הבנים לנכדיו, לא לאבות האומה ואף לא לבניו. ואכן, מסביר הרב נריה, מהותה של ברכת הבנים בתפילה ובציפייה לבחירת הבנים בדרך אבותיהם. כל העוסק בחינוך מייחל לראות את הדור הבא ממשיך בדרכו וכל העוסק בחינוך יודע כי אין ערובות להצלחה. בכל דור עולים ומתחדשים האתגרים, בכל דור מופיעות התמודדויות חדשות. על – כן אנו נזקקים לברכה. יש לשער כי דאגתו של יוסף בנוגע לחינוך בניו התעצמה. אם במציאות רגילה אנו יודעים כי אין ערובות לתוצאות החינוך, הרי שיוסף שירד מצרימה ונאלץ לחנך את ילדיו בסביבה ובתרבות זרה,
בוודאי חשש מאוד. הצלחתו של יוסף הפכה לברכתנו. בהצלחתו טמון המסר המאמין בכוחו של החינוך. גם כאשר קשה, והמכשולים נראים רבים, איננו מוותרים על מלאכת החינוך מתוך אמונה כי פירותיה יופיעו, גם אם בטווח הרחוק מן העין.

יום הקדיש הכללי:

יישר כח לשמינסטיות ולמחנכות השכבה על הובלת הטקס ביום שלישי . על החיבור העמוק בין י בטבת ליום הקדיש הכללי ועל העיסוק הרגיש בנושא המסתור בשואה. תודה מיוחדת למקהלה ולבנות הרוקדות.
• תלמידות ז-ח השתתפו בפעילויות ניידת יד ושם.
• תלמידות ט-י השתתפו בשיחה עם פזית אפשטיין בנושא השואה.

בשבילך:

ביום ראשון התקיים ערב "בשבילך 4 " ביקב פסגות. הערב המרגש הזה בא לתת חיבוק וכוחות ל-170 נשים המתמודדות עם  אתגר רפואי משמעותי או מטפלות בבן משפחה מתמודד.
שכבת יב נרתמה לסייע בהפקת הערב והיוו חלק משמעותי מצוות ההפקה. הן השתתפו בגיוס התרומות (ותודה גדולה לצוות שפתח את הלב והכיס בנדיבות שסייעה מאד!), בקניות לאירוע, בהכנת מגשי גבינות וירקות
ופינוקים נוספים. השיא היה שותפות של 14 שמינסטיות בתפעול הערב, במאור פנים, אדיבות נדירה ובמגויסות לשלל המשימות שנדרשו. יישר כח לידידה על ההובלה.

שעת חפ"ץ:

בשעות חפ"ץ בימי ראשון מתקיים באופן קבוע משחק כדורעף באולם- הזדמנות למשחק קבוצתי מגבש ומהנה בהובלת אתי טוויטו.

לטיול יצאנו:

תלמידות ח1 וח2 נהנו מן ההפוגה הקצרה בגשם ויצאו ביום חמישי לטיול בליפתא. תודה למלוות: תמר א. וציפי ב. תודה למדריכים דודו ועידו.

יהדות התפוצות:

מה ההבדל בנינו לקונסרבטיבים ?️ מה ההבדל בינם לרפורמים? מדוע בחו"ל יש הרבה יותר רפורמים מאשר בישראל, ומה צריך להיות היחס שלנו אליהם?
ביום ראשון בשעת חפ"ץ נפגשנו(יא-יב) עם הרב דני אפל, שהיה שליח באוניברסיטת אילינוי ארה"ב לשיחה מרתקת על הזרמים השונים ביהדות בדגש על יהדות התפוצות. היה מלמד ומחדש

ברכת מזל טוב:

לענת שפי ומשפחתה – לרגל אירוסי הבן.

שבת שלום
חנה עסיס
.