דבר הרבנית של השמינית שירה מליח:
אני מקווה שנהניתן לצפות בהצגה שהכנו בשבילכן. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לשכבה המדהימה שלי על ההתגייסות יוצאת הדופן של כל הבנות .בזכותכן הצלחנו לארגן הפקה ענקית בזמן יחסית קצר. ולצוות המדהים שליווה אותנו.
בשבוע שעבר היה ראש חודש אדר ב', עוד שבוע פורים ורובנו נתחפש כי בפורים מתחפשים. אבל פעם שאלתן את עצמיכן – למה מתחפשים בפורים? לשאלה הזו יש כמה תשובות. אחת מהן היא התשובה הברורה יותר : "ונהפוך הוא": במקום שהפרסים ישמידו  את היהודים, היהודים נפרעו משונאיהם; במקום שמרדכי ירכיב את המן על הסוס, קרה ההפך- המן הרכיב את מרדכי על הסוס; ובמקום שי"ד באדר יהפוך ליום אבל ויגון, הוא הפך ליום משתה ושמחה . הרב אייל ורד מציע תשובה נוספת: "במגילת אסתר כולם מתחפשים: אסתר מתחפשת ולא מגלה לאחשוורוש
את הזהות שלה, מרדכי כביכול רוצה את טובת אחשוורוש אבל חושב על טובת העם היהודי, המן מתחפש לדורש טובתו של אחשוורוש אבל רוצה את המלוכה. המתחפש הראשי הוא הקב"ה, ששמו לא מוזכר לאורך

השבוע שהיה
ההכתרה-כנר על הגג
ביום ראשון התקיים אחד מאירועי השיא במדרשה, בהובלת שכבת יב : *ההכתרה* בערב הוקרנו סרטונים ברוח מחוייכת על חיי המדרשה והועלה המחזה "כנר על הגג" כשבסופו הוכתרה הרבנית של השמינית, שירה מליח .
הערב היה מרגש משמח, ערכי וב"ה ברוך כשרונות בשירה, ריקוד, נגינה, הפקה, הצגה ובימוי. ההופעה הינה פרי עמל של עבודה קשה ומאומצת של בנות השכבה והמחנכות ומהווה את אחת מאבני הדרך של שכבת יב . תודה לכל העוסקים והשותפים להצלחת הערב והתהליך מאחורי ולפני הקלעים: למחנכות י"ב המסורות ידידה שרית תהילה ושלומית שבשבועיים האחרונים "יצאו למילואים" ועברו לגור בבית הספר, לאפי איתן ועדנאן,
לבמאית שני לחמיש , לגילה מנהלת התיכון, לצוות י"ב כולו שתמך ועודד ולכל בנות השכבה הנפלאות.

לימוד בשמחה: הדור קיבלוה בימי אחשוורוש
ביום ראשון קיימנו לימוד בחברותות בין שכבות בנושא פורים וקבלת התורה. תודה לרבנית רחל על ההובלה.
מסיבת חינה וסעודת אמנים
ביום שני יזמו שכבת י"ב בהובלת רבנית פורים מסיבת חינה וסעודת אמנים קלילה ומשמחת

מייקרים צעירים
ביום שלישי התקיים מפגש ראשון של המייקרים הצעירים. הבנות עסקו בנושא הולכת חשמל בעיסות שונות

מבצע ט: מהי שמחה בשבילך ?
ביום שלישי התקיים מבצע ט לשכבות ז-ח בנושא שמחה, שכלל שעתיים של שירה ריקודים. בפתיחת המבצע
הציגו הבנות סרטון שערכו שבו בנות החטיבה והצוות ענו על השאלה *מהי שמחה בשבילך*? תודה למחנכות
ט היקרות: ראות, מיכל, חני, שולי ואורית.

מבצע ז- עין טובה -להגיד תודה
בנות שכבת ז הנפלאות עסקו בהכרת הטוב במעגלים סביבנו.
במעגל עם ישראל- אריזות לנזקקים. במשפחה- מכתבי תודה להורים, בבית הספר- הכרת הטוב לאנשי
המנהלה, אב הבית, לבורנטית איש המחשבים, ספרניות, בנות שרות ועוד. .התלמידות ראיינו את הדמות,
העניקו תשורה מתוקה בצנצנת ומכתב . בכתה- משחק גמד ענק נותנים ומקבלים באהבה האחת מהשנייה .
תודה למחנכות לימור תמר ומרים.

ונהפוכו.. גם במזכירות
במסגרת התקנון של הרבנית שלחו בנות השמינית את צוות המזכירות היקר : נילי בלהה אסנת ופנינה לבית קפה והן מילאו את מקומן בינתיים במזכירות
משקה משכר-
ביום רביעי צפו שכבות י-יב בהצגה "משקה משקר" שעוסקת בשתיית האלכוהול ובסכנות שבה. רלוונטי לא רק לפני פורים…

טיול של"ח ליפו תל אביב
השבוע בימים רביעי וחמישי יצאו כיתות ט לסיור בתל אביב. התחלנו את הסיור בנמל יפו עם העולים החדשים לארץ. ושמענו על תולדות הנמל ויפו. ותחילתה של תל אביב. משם להפסקה בשוק הפשפשים. את היום סיימנו במוזיאון הפלמח בסיור עם חבורת פלמחניקים שהתגייסה לפלמח ועברנו איתה את החוויות עד להקמת המדינה. תודה רבה לנירית לציפי ואלה ולמחנכות אורית ראות שולי וחני.

מבצע ח- עת לתת בבתי אבות ובקרן אור
בנות שכבת ח' יצאו ביום חמישי לשמח בתחומים שונים בעיר.חלקן בבתי אבות שונים שם הציגו מתוך מגילת אסתר וכן רקדו ושרו איתם וחלקן קישטו את קרן אור עבור הילדים. היה כל כך מרומם ומשמח לראות את הרגישות והמתיקות של הבנות ששמחו את כולם.שנזכה לשמח אחרים הן בפורים והן בשנה.

שבוע אסתר
במהלך השבוע למדו בנות שכבת י בשבוע מרוכז את מגילת אסתר. הבנות למדו את המגילה בבקיאות , שמעו מגוןן שיעורי עיון ובשיאו של התהליך עיצבו שמלות שמבטאות מסרים בהשראת המגילה. תודה למחנכות היקרות: רותי, אמונה רחלי ונורית ולמעבירי שיעורי העיון: היה מרתק ללמוד כף.

ובשבוע הבא
תחרות הסיפור הקצר
במסגרת תחרות הסיפור הקצר המתקיימת זו השנה ה-13 בכתות החטיבה, אי"ה יתקיימו לפני ולאחר הפסח ארבע סדנאות כתיבה יוצרת בפרוזה ,כהכנה לכתיבת סיפור קצר מקצועי, לבנות המעוניינות לגשת לתחרות הסיפור הקצר. בנות מכתות ז-ח , שרוצות לפתח את תחום הכתיבה מוזמנות להירשם אצל המורות לספרות . השנה תעביר את הסדנאות אוסי נויק יוצרת ומורה לספרות המגישה לבגרות בתיכון. יחתום את התהליך יום שיא שבו יפורסמו שמות הבנות שסיפוריהם זכו בשלושת המקומות הראשונים וכמדי שנה תפורסם בעז"ה חוברת שתכלול את כל היצירות שהוגשו לתחרות. מזמינות אתכן להשתתף. הסדנא הראשונה תתקיים ביום שלישי י"ט אדר ב 3.26

יום ראשון מבצע שכבה י –תיקון עולם- שילוב בעלי צרכים מיוחדים
הפעילות תיפתח בעז"ה במופע אמנותי של השכבה, מפגש עם זוג הורים וילדם הנמצא על הרצף האוטיסטי "אני וליאור בדרך אל האור " ויריד צדקה שהכנסותיו קודש לעל"ה . יישר כח לבנות על הבחירה הערכית ולמחנכות השכבה: רותי ונורית .ברוכה השבה מחופשת הלידה לאמונה קווה ותודה רבה לרחלי לוי המסורה.

עת לתת בית ספרי -התנדבות חקלאית עם השומר החדש בעינות תלם .
ביום שני נצא בעז"ה להתנדב יחד כל בנות המדרשה באיזור עינות תלם הקרוב לבית הספר יחד עם ארגון "השומר החדש". יש להביא ארוחת בוקר, בגדים המתאימים לטיול, נעליים נוחות וכמובן כובע ושתיה. הפעילות תסתיים בשעה 13:30 .תודה לתמר סגל על ארגון היום וסגירת כל הפרטים. חוזרים חולקו לבנות אנא חתמו.

יום שלישי -יום התחפושות ! ומבצע שכבת י"א
ביום שלישי נתחיל בתפילה ופעילות בכיתות ולאחר מכן יתקיים מופע פלייבק על חיי בית הספר. שעת סיום הלימודים בשעה 12:15 . הסעות הוזמנו בהתאם. תודה לשכבת י"א ולמחנכות השכבה: תחיה, אתי ושולומית.

ביום רביעי -תענית אסתר. אין לימודים

שבת זכור-
שתהיה בעז"ה שבת משמעותית ונעימה לכל הצוות המכובד היוצא לשבת זכור יחד עם התלמידות הרבות
תהילה, אביגיל, שולי, רחלי, תחיה, ידידה, שלומית, שרית, תהילה, הרבנית רחל, תמר נוימן ורותי גילה,
וחזי. סעו לשלום וחזרו לשלום.
מזמינות את כל בנות ונשות קהילת המדרשה, (גם בוגרות כמובן)בלחגוג איתנו יחד בפורים קריאת מגילה 30:19 אוכל וריקודים בהובלת מועצת תלמידות עד 30:22 .הסעות ע"פ הרשמה מראש במזכירות . מחכות לראותכן.
שבת שלום
מיכל