הרב חנן פורת עומד על כך כי דמותו של יעקב אבינו משקפת ומסמלת יותר מכל את השיבה הביתה. בישותו של אברהם משתקפת התנועה, ההליכה , ה"לך-לך". יצחק חורש וזורע, חופר את הבורות. ויעקב שמתחילת הוויותו – איש תם ויושב אוהלים, זוכה בפרשתנו לשוב לביתו. יעקב חרד לגורל משפחתו, חרד שלא יאונה רע לאחד מהם ואינו מוכן לוותר על אף אחד מהם. על- כן הוא מוכן להשתחוות לפני עשיו ולו כדי למנוע את הקלה שבפגיעה בבן משפחה, על-כן הוא מוכן להבליג בפרשת דינה ושכם (מעשה שמעון ולוי התובעים נקמה מידית היו לצנינים בעיניו), ולו כדי לשמור על שלמות המשפחה.

בדרכו הכנועה לכאורה, מסתתרת עוצמתו הגדולה של יעקב כמי שעסוק בבניית בית כלפי פנים ואינו עסוק בתדמיתו כלפי חוץ. ואכן, זכה יעקב אבינו. גם במשפחתו של אברהם וגם במשפחתו של יצחק, היתה דחיה של אחד הבנים. יעקב זוכה וכל בניו הופכים לשבטים המכוננים של עם-ישראל.

השבוע שהיה…

לחיות בגדול – תלמידות התיכון השתתפו ביום שלישי בשיחתו של אריאל גינו שתיאר את קורותיו במהלך מלחמת לבנון השנייה ושיתף את הבנות במשמעותו של המונח שאיננו תמיד נותנים דעתנו עליו לעומק – פצוע צה"ל. תלמידות החטיבה השתתפו ביום חמישי בשיחתה של אילנה דרורי – תורמת כליה בתרומה אלטרואיסטית. שיחת מנהלת בשלישי – הפעם ייחדנו את המפגש לדיבור על פרשת עמונה.

לקראת שרות – תלמידות השמינית השתתפו ביום חמישי בסדנת הכנה לקראת ריאיונות. מגמות ספרות ותיאטרון מארחות – ביום שישי צפו תלמידות מגמות ספרות ותיאטרון בהצגה "פרנהיים" שהגיעה למדרשה. ההצגה ע"פ סיפורו של ש"י עגנון הועלתה ע"י שחקנית יחיד – אלית ובר. בשילוב של הגשת הסיפור ב"עגנוניות" שוטפת עם תיאטרון חפצים, על שידת טואלט נשית בין תמרוקים ותמונות מצהיבות, נפרש סיפור מר על שיבה מאוחרת. אמירים בשישי – תלמידות תכניות המצוינות "אמירים" השתתפו ביום שישי בפעילות ערכית- חברתית שהמשיכה ועסקה בנושא: מנהיגות.

השבוע שיהיה…

מוטל בן פייסי החזן – ביום שני יצאו תלמידות מגמת תיאטרון לצפות בהצגה בבית מזי'א. ההצגה עוסקת בסיפורו המופלא של שלום עליכם: "מוטל בן פייסי' החזן". השחקנים מביאים

בפעם הראשונה לבמה, את סיפורו של מוטל בן ה- 9 וכל הדמויות הססגוניות המקיפות אותו.

סיפורו מתחיל בכפר במזרח אירופה וממשיך דרך כל חוויות המסע, עד לאמריקה הרחוקה.

הורים מעוניינים מוזמנים להצטרף במחיר כרטיס מסובסד: 50 ₪. לפרטים והרשמה: צופיה – רכזת מגמת תיאטרון בטל: 0542057891 (מצורפת הזמנה) זהירות בדרכים – תלמידות שכבת יא ישתתפו ביום שלישי ביום עיון בביה"ח הר- הצופים, בנושא: זהירות בדרכים ונהיגה נכונה. מסע תודעה – תלמידות שמינית יצאו אי"ה, ביום שלישי לשלושה ימי "מסע תודעה" שבמרכזם תעמוד העצמה למנהיגות. קליטה למדרשה לתשע"ח – בשבועות הקרובים יתקיים במדרשה מפגש היכרות להורי תלמידות ו בעיר ויום פתוח לתלמידות ו. התאריכים מפורסמים באתר המדרשה. נשמח בשותפותכם להפניית משפחות המתאימות לרוח המדרשה וערכיה.

ברכות ותודות

ברוכה השבה למעין שחר עם החזרה מחופשת הלידה. תודה לרחל סבתו על תקופה משמעותית של מילוי מקום בכייתה של מעין, המשך הצלחה בכל אשר את עושה כאן.

ברוכה השבה למרים ויזנר עם החזרה מחופשת הלידה. תודה לירדנה טוויטס על תקופה משמעותית בכיתתה של מרים ובצוות אור תורה –כבר מתגעגעות…

שבת שלום חנה עסיס