"קום התהלך בארץ לארכה ולרחבה כי לך אתננה" (בראשית יג", יז')
ביום אבלו על מות אשתו נקלע אברהם למציאות טראגית. שוב, מתעמתת המציאות עם הבטחת הקב"ה לאברהם והפעם, עם הבטחת הקב"ה לבעלות על הארץ. אברהם המכובד, נשוא הפנים, עומד עם מותה של אשתו, בארצו שלו
ואין לו אף פיסת קרקע לקבורה. אברהם, שאמונתו עמדה כבר במבחנים הקשים ביותר, רגע לאחר עקידת בנו, עומד שוב בשעת מבחן. ושוב מסתבר כי שעות המבחן, כי הניסיונות וההתמודדויות, טומנות בחובן את ההזדמנות החדשה לצמיחה. אברהם עומד בניסיון, קונה את הקרקע במחיר מופקע. את המוות, את הקבר הפך אברהם לחיים. קניה זו הופכת לפעולת ההשתרשות הראשונה באדמת ארץ-ישראל, השתרשות שאנו זוכים בהמשכה ההולך ועולה בימינו אנו.

השבוע שהיה…

אני אלוף העולם בליפול ולקום – וברוח העולה ממן הפרשה התכנסנו ביום שלישי עם הורי ביה"ס לערב במ"ה בנושא התמודדות עם משברים בגיל ההתבגרות ובכלל. נחמה קירשנבאום-אבינר הציגה משברים שונים איתם מתמודדים
נערים ונערות בגיל ההתבגרות והציעה ארגז מכלים מגוון להתמודדות. תודה לכל הבאים והמשתתפים.
סימינריון חברות – תלמידות שכבת ז' השתתפו בימים ראשון-שני בסימינריון בנושא "חברות" ברמות שפירא. הבנות השתתפו בסדנת דרמה שהעבירה ציונה נתנאל, בסדנת אמנות שהעבירו המורות לאמנות אשרת ואפרת, שרו
קריוקי עם נתנאל קראוס, שמעו שיחה על נתינה וחברות מנאור צימרמן והשתתפו במספר יחידות כתתיות שעסקו בשאלות מהי חברה טובה וכיצד ניתן לרכוש חברות "וקנה לך חבר" וכן דנו בדילמות שונות שיש בחברות.
לבסוף כהפתעה מרגשת קבלה כל בת מכתב מהוריה ובו סיפורים אישיים על חברות ועצות לקשירת חברויות חדשות בחטיבה.
תודות למחנכות נחמה אורית הודיה עינת וכן לשולמית ליעל ולבנות השירות יהב וספיר על הארגון והליווי.

חילוץ קל – תלמידות שכבת י השתתפו ביום רביעי בקורס "חילוץ קל" הנועד להכשיר אותן להתמודדות ופעולה במקרה של רעידת אדמה במהלך יום הלימודים. הקורס הועבר ע"י פיקוד העורף והיו בו חלקים עיוניים ומעשיים.
בתקווה שבעז"ה לא נזדקק.

סיור חולות – תלמידות מגמת ביולוגיה יצאו השבוע לסיור בחולות ניצנים. בסיור האקולוגי נחשפנו לקשיים של צמחים ובעלי חיים להתמודד עם תנאי השטח וההתאמות השונות והיפות שיש להם המאפשרים להם לחיות במקום.
ישנם כ30 מינים שחיים רק באזור הזה ומכאן הגענו להשפעות האדם על הסביבה .הבנות נחשפו לדילמות הקשות שבין חיים נוחים לאדם ופגיעה קשה באדם. צפינו בשקיעה ובסוף הערב התבוננו בגרבילים-מכרסמים קטנים שנתפסו במלכודות ושוחררו. ההווי החברתי היה בשיאו-הוגשו מנות גורמה של חומוס בשר ופתות תוצרת עצמית על האש. היה קצת קר אבל הבנות חזרו בשמחה רבה הביתה. יישר כח ללאה פרידמן, מורת המגמה, מובילת הסיור המקסים.

השבוע שיהיה…

האור שבתוכי – ביום שישי הבא ישתתפו תלמידות ז-ח בתכנית "לקראת שבת" . הפעם יתמקד היום בהכנה לחנוכה תחת הכותרת "האור שבתוכי".

לשון הרע? לא מדבר אלי – ביום רביעי יתקיים מבחן הלכה יומית לכל תלמידות ביה"ס על הלכות לשון הרע.
בהצלחה.
שבת שלום
חנה עסיס