בין לוחות ראשונים ללוחות שניים

פעמיים ניתנו הלוחות, והראשונים כמו השניים ממשיכים ללוות את ישראל. כפי שאמרו חז"ל: "לוחות ושברי לוחות מונחים בארון" (ברכות ח'). ללוחות הראשונים תפקיד לצד הלוחות השניים. שבירתם של הלוחות הראשונים מוסברת בקבלה, בחסידות ועוד, באמצעות רעיון שבירת הכלים. העולם אינו סוגל להכיל יצירה שהיא כולה, בשלמותה, ממהותו של הקב"ה. בלוחות השניים לעומת זאת היה שיתוף של האדם, משה פסל את הלוחות. לוחות אלו,  עולם המעשה מסוגל להכילם והם יהפכו הבסיס להווייתו. הלוחות השבורים מונחים בארון – תזכורת תמידית לאידיאל האלוקי שיש לשאוף אליו, לאמת האלוקית שהיה ראוי שתכתיב מהלכו של עולם. הלוחות השניים המהווים בסיס להווייתו של העולם הם תזכורת תמידית למרכזיותם וחשיבותם של מעשי האדם לקיומו של עולם.

 

השבוע שהיה…

שבת זכור – ישר כח לתלמידות השמינית ולרכזת החברתית, רחלי לוי, על הובלת שבת זכור משמעותית ומרוממת. זכינו בשבת ללימוד משותף, שמענו שיחות מצויינות, שרנו, רקדנו ונהנינו מתחושת חברות ושותפות. תודה למלוות: רחלי, אתי, ידידה, תחיה, גילה, אביגיל, נחמה ותמר סגל.

חגיגות פורים – ובליל פורים התכנסה כיתתה של תחיה שחם (יא2) לחגיגת פורים משותפת. תודות למשפחת אלגרבלי על האירוח.

סיור מדעי – במסגרת לימודי המדעים השתתפו תלמידות כיתות ט ביום רביעי בסיור במעבדות בלמונטה בגבעת רם. תודה למלוות: שרית ליבר, יעל ליכטהויז ותמר סגל.

של"ח בט – תלמידות כיתות ט2 וט3יצאו ביום חמישי לסיור במוזיאון הפלמ"ח. תודה למלוות מלכה ומעין ולמדריכי השל"ח נירית ודודו.

 

בהצלחה לתלמידותינו המשתתפות היום במרתון ירושלים. תודה לצוות חנ"ג המוביל והמלווה.

 

השבוע שיהיה…

אסיפת מורים תלמידות – ביום חמישי בבוקר נקיים במדרשה אסיפת מורים תלמידות. אנא עודדו את בנותיכן להירשם לפגישות עם מוריהן בקישור הבא:

אסיפת הורים – ביום ראשון כ"ח באדר (26.3), תתקיים בשעות הערב אסיפת הורים בכיתות ז-יב, במדרשה. אנא היכנסו לקישור באתר והירשמו לפגישות עם המחנכות והמורים המקצועייים.

 קמחא דפיסחא – זה מספר שנים שבעזרת סיוע ממשפחות יקרות מתוך המדרשה, אנו אוספים סכומי כסף לטובת קימחא דפיסחא, המיועד למשפחות הקשורות למדרשה. זו הזדמנות מצויינת גם לתת צדקה מהמעלה הראשונה, שבה הנותן לא מכיר את המקבל, והמקבל לא מכיר את הנותן, ובד בד לקיים את הצדקה בעניי עירך, הקודמים.

ע׳מ שנספיק לרכוש תווי שי ברשתות המזון ולחלק את הסיוע עוד לפני היציאה לחופשת הפסח, נשמח אם תזרזו את מתן התרומות עד לסוף השבוע הבא.

למעוניינים ניתן להעביר למזכירות מזומן או המחאות, לפקודת אור תורה סטון, ולקבל קבלות המוכרות לצורכי מס.

 

ברכת מזל-טוב

ליעל טוויל – להולדת הנכדה

לענת שפי – לבר המצווה של בנה

 

שבת שלום

חנה עסיס