בשבת זאת, נקרא בפרשת ויקרא על תורת המצורע. מפליא המקום הרב שניתן בתורה לעניין הצרעת, יותר מעניינים רבים אחרים בתורה. פרשנים רבים ניסו לתת טעם להופעת הצרעת ועסקו בטעמי הצרעת השונים. בעל השפת אמת הולך בעקבות המדרש ומציע גם הוא טעם להופעתה:
"במדרש: מצורע – מוציא רע. כי בכל דבר יש תערובת טוב ורע, וכן באדם. ומכל מקום כמו שהוא בשורש הטוב גובר על הרע, כי מידה טובה מרובה. אבל צריכין ליזהר שלא להוציא הרע מן הכלל. וכן כתיב נצור לשונך מרע כו' בקש שלום, הוא הביטול אל הכלל. וכן כתיב בטהרת מצורע שתי צפרים חיות, המים החיים, הכול לחזור להתדבק בשורש. וכשהוא בתוך הכלל יכול ליתקן(שפת אמת מצורע תרל"א)"
בעל שפת אמת מציין בדבריו שני עניינים . הבחירה של המצורע לראות במציאות את הרע ולדבר עליו והבחירה בפירוד על פני החיבור ורואב בתהליך טהרת המצורע את הזמנתו לתיקון בדברים שבהם חטא. מעניין לקרוא את פרשת מצורע והמשקל החשוב שהיא נותנת לדיבור בשבוע של בחירות שכה הרבה הרבינו לדבר עליהן ובהן. וכן בערב פסח. כידוע, חכמים דרשו את שם החג: פה-סח, חג שמצווה לדבר בו. פרשת מצורע לפי השפת אמת נותנת לנו קריאת כיוון ביחס לאופן הדיבור הראוי. דיבור המחפש טוב במציאות ומבקש לחבר ולא להפריד.

השבוע שהיה

ביום ראשון ושני יצאו שכבות ז-ח יצאו ב"ה לטיול השנתי .
ביום הראשון טיילו בנות שכבת ז בנחל חווארים עין עבדת וקבר דוד ופולה בן גוריון, שם דיברנו על מנהיגות ועל אחריות לאומית וחלומות גדולים. ביום השני הצפנו למדבר יהודה וסיימנו בטבילת רגליים בים המלח . בנות המלווה המסור תמר, לימור ומרים, אביגיל, נחמה ותהילה, מור, חנה, שולמית, הרבנית, נירית ותמר סגל.,תודה לרבנית רחל שהצליחה גם לקפוץ לביקור בוגרות במדרשת באר ירוחם… היה שווה לחכות…

סיכום פרוייקט שורשים
ביום ראשון סיום חגיגי בשכבה ט לפרוייקט שורשים. הסיכום בכיתות כלל שיתוף ברפלקציות שהבנות כתבו ואח"כ כינוס שכבתי. תודה לבנות שהציגו את הפרזנטציות שלהן בפני השכבה: למרים כהן שדיברה על האפליה כלפי עולי המזרח בתקופת המעברות. לעטרת רותם שעסקה בחיים בעיר העתיקה במלחמת העצמאות ולטל גנזל שפתחה בפנינו את ההיקף העצום של מפעלי התעשיה שהוקמו ע"י עולי העליה החמישית
חלקם קיימים עד היום כמו עלית, שטראוס ומפעל מנורה לייצור נרות. תודה נוספת לחני מובילת הפרוייקט, למחנכות השכבה ולמורות הרבות שליוו את תהליך החקר והכתיבה.

הכנה לחג הפסח
ביום רביעי פגשו שכבות ט-יב לתפילת הודיה על גשמי הברכה ושיחה עם הרב סתיו בענייני חירות וחג הפסח. תודה למרב על המצגת שעוררה את הלבבות להודות על שפע גשמי הברכה שזכינו להם.

ובהמשך להכנה לחג..
מדריכות תוכנית אורות ערכו בשכבות ט -י הכנה לליל הסדר שכללה לימוד ומשותף ועריכת מיני סדר משותף. מחנכות הכיתות יצאו לברך בהודיה ברכת האילנות יחד עם בנות כתתן, מורי תושב"ע העבירו שיעורי הכנה לחג ומועצת תלמידות הכינה הרמת כוסית משותפת לכבוד החג והאביב לכל בנות המדרשה…

מיז-מילים בשכבת ז
בשכבת ז' התקיים חידון מסכם למיזמילים )מיזם+מילים( פרויקט של הסטודנטיות ללשון מאפרתה שליוו את השכבה בשלוש סדנאות חווייתיות לאורך השנה, במיזם זה הבנות העשירו את אוצר המילים מתחום הטכנולוגיה. התחרות האטרקטיבית בין שלוש הכיתות כללה משחק קהות, העשרה של ניבים וביטויים , שלב חידות אישיות ועוד..
יישר כח לכתה ז'1 שזכתה בתחרות במקום הראשון.  תודה לאולי ספוקויני המנחה ומובילת תכנית הסטודנטיות. שבע"ה נרחיב ונעשיר את השימוש בשפה העברית.

טוהר הבחינות
לקראת המתכונות והבגרויות בשכבות יא יב קיימה גילה מנהלת התיכון שיחות על היושר כערך מכונן בחיינו . ברכת הצלחה לכולן.

מייקריות צעירות
ביום שישי התקיימה פגישה נוספת של בנות הקבוצה עם עמית המדריך. הפעם בנו הבנות יד הידראולית.

חופשה נעימה ובטוחה לכולכם. חוזרים ללימודים מחופשת פסח בעז"ה ביום ראשון כ"ג ניסן 4.28 .
הלימודים יתחילו ביום זה בשעה 9:00 בתפילה בכיתות . ההסעות בהתאם.
בשבוע החזרה ללימודים יתקיים בעז"ה סיור של"ח לשכבת ח ביום שלישי,
וכן יתקיימו שיחות עם ניצולי שואה לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה.
שכבת ח תצא בעז"ה לשבת שכבה בשדמות מחולה בשבת פרשת קדושים.

שבת שלום וחג פסח כשר ושמח
מיכל