"ועשה הכהן אחד לחטאת ואחד לעלה וכפר עליו מאשר חטא על הנפש וקידש את ראשו ביום ההוא"(ו', י"א) בסיומם של חיי הפרישות בהם בחר הנזיר, עליו להביא קרבן חטאת. ייתכן וקרבן החטאת בא לכפר על מעידות שהיו בדרך – מעידות אליהן הנזיר איננו מודע. אך ייתכן ויש לראות בקרבן זה את דרכה של התורה להביע את הסתייגותה
מדרך החיים בה בחר הנזיר. כותב נעם פרל, כי הנזיר הפרוש, מפרש את העולם והחיים בכלל, כמאבק מתמיד בין הקודש לחול, בין הרוח לחומר,
בין הטוב והרע. בבסיס בחירתו של הנזיר בחיי פרישות עומדת האמירה, כי האפשרות היחידה לחיי קדושה מצויה בהתנתקות מעולם החומר. תורת ישראל מבכרת את התפיסה המנסה ליצור הרמוניה בין הקודש לחול ובין החומר לרוח. אנו מבקשים לחיות חיי קדושה מתוך מעורבות בחיי העולם הזה על אתגריו והעשייה הנדרשת בו.

השבוע שהיה…
יום טוב עושים טוב – ביום רביעי יצאו הבנות שיום הולדתן חל בחודשים אייר-סיון להתנדבות ביד אליעזר. תודה לרחלי לוי, רכזת החינוך החברתי, על ההובלה והליווי.
לטיול יצאנו – תלמידות שכבת ט שבו היום מן הטיול השנתי עייפות ושמחות. תודות למלוות: לאמונה, אורית ועידית, ליעל ליכטהויז, ציפי ברגר, שרית ליבר ולמדריכי השל"ח מובילי הטיול – נירית ודודו.
לקראת שבת – שכבות ז-ח הגיעו היום לפעילות "לקראת שבת" בסימן "חסד". בשכבת ז נפגשו הבנות בבוקר לפעילות כיתתית שכללה צפיה בסרט ודיון ובהמשך השתתפו בשיחתו של אור צימרמן שעסקה במעגלים קטנים ומשמעותיים של נתינה ועשיה.
שכבת ח התמקדה פעילות לקראת שבת בנושא גיל ההתבגרות, הבוקר נפתח בסרט:" שישי הפוך" המתאר יחסי אם ובת ולאחריו התקיים דיון. בהמשך נהנו הבנות מארוחת בוקר משביעה ובריאה, ולקינוח השתתפו בפעילות זומבה שהקפיצה את כולן. הבנות נהנו מאד מיום עשיר וחוויתי.

השבוע שיהיה…
מסיירות בגב ההר – ביום רביעי יצאו אי"ה, תלמידות שכבת ח לסיור חקלאות בגב ההר. אנא הקפידו להחזיר אישורי יציאה חתומים.
אמירים סוגרות שנה – ביום שישי יתכנסו תלמידות תכנית המצוינות אמירים, יחד עם הוריהן, לפעילות סיכום שנה.
נערכות לחופש הגדול – מצורף פרסום לשבוע מדע וטכנולוגיה שיתקיים בתחילת החופש הגדול. הזדרזו להירשם.
מצורפת הזמנה לבוגרות י-יא לשבוע לימוד תורה חווייתי במדרשת לינדנבאום.
נערכות לשנה"ל תשע"ט מצורף חוזר עם מידע לקראת פרוייקט – השאלת ספרים בשנה הבאה, שנת תשע"ט . שימו לב שיש להעביר את האגרה עבור הפרויקט עד יום שלישי ט"ו סיון (29.5):  לכיתות ז ט: – 280 ש"ח , לכיתות י-יב: 320 ש"ח . פרטים נוספים בחוזר המצורף.

ברכת מזל טוב –
מזל טוב לאילה הנמן להולדת הנכד
מזל טוב לאסתר וסרמן להולדת הנכד

שבת שלום
חנה עסיס