"נזר אלוקיו על ראשו"

בפרשתנו מתגלה יחסה הדואלי של היהדות אל תופעת הנזירות. מחד, נתפס הנזיר כקדוש – "קדוש הוא לה'". את המילים נזר אלוקיו על ראשו מפרש האבן-עזרא ככתר, כתר מלכות המצוי על ראשו של הנזיר. מאידך, רבים מן הפרשנים התייחסו לקרבן החטאת אותו צריך להביא הנזיר במלאת ימי נזרו – נזירותו היא חטאתו.

ההתייחסות הדו-ערכית של היהדות לנזירות מגלה משהו מעולמה, בוודאי בהשוואה לדתות אחרות. יש מקום לנזירות, אך אולי ליחידי סגולה. בניגוד לדתות האחרות הרואות בנזירות ובפרישות אורח-חיים אליו צריך כל אדם לשאוף – אידיאל, היהדות מצפה מרובו המוחלט של הציבור לחיות חיים מלאים ולהתרחק מן הסגפנות. יתר על-כן, זירת הקדושה של היהדות מצויה בחיים היום-יומיים על הנאותיהם ואתגריהם. רובנו מצופים שלא להסתגף ולא להתנזר מן העולם, אלא לקדש את החיים בעולם הזה.

 

השבוע שיהיה…

 

 

מי הכי יפה בעיר? –  הורים יקרים, ביום ראשון הקרוב יתקיים אי"ה, ערב במ"ה עם הפסיכולוגית נחמה קירשנבאום, שיעסוק בדימוי גוף ובהפרעות אכילה.  יש להירשם לערב בקישור המצורף בהזמנה.

 

מסע גליל – תלמידות שכבת י' יצאו ביום שלישי למסע בן שלושה ימים בצפון הארץ. המסע מבקש לעבד חוויות חיצוניות להתבוננות פנימית, להרחבת המודעות הפנימית ולצמיחה. אנא דאגו להחזיר אישורים חתומים.

חכמות בשמש – מצורפת הזמנה לשלושה ימי "|מחנה מדעי" לבוגרות ז-ט שיתקיים אי"ה,

בחופש הגדול. המעוניינות מתבקשות להזדרז ולהירשם.

 

 

 

שבת שלום