פרשת פקודי חותמת את ספר שמות ומסיימת את הרצף של הפרשות המתארות את תכנון ובניית המשכן. גם פרשה זאת, כקודמותיה. עמוסה בפרטים רבים ומפרטת, חומרים, מידות, ומיקומים. פעלי עשייה כה רבים נזכרים שוב ושוב. למול רצף העשייה והפעלתנות בולטים הפסוקים החותמים את הפרשה . חמשת הפסוקים האחרונים מתארים את ענן ה' ששוכן על המשכן ואת היותו סימן לשכינת הקב"ה בקרב בני ישראל וסימן
לתנועת המחנה או חנייתו. הקצב בפסוקים האלו אחר לגמרי ונשמע שהענן מבקש ממנו להיות ולא רק לעשות. אחרי הפירוט הגשמי הנרחב של הפרשיות הקודמות נחתם ספר שמות דווקא בענן, המסמל את הרוחני ומזכיר לבני ישראל ולנו כי השכינה והרוח היא השאיפה של עשייתנו הגשמית.

השבוע שהיה
טיול שנתי חורפי לשכבות י-י"א: בימים ראשון- שלישי יצאו שכבות י-יא יוצאות לטיול זורם בגולן. הבנות נהנו מנחלי הגולן השוצפים ומהגולן
הפורח. טיילנו בשביל הגולן והצפנו עד לחרמון המושלג. ביקרנו גם באתרי מורשת קרב בתל חי הישנה ובשאר ישוב. תודה רבה לצוות המלווה המסור שלא נרתע מתנאי מזג האוויר: מחנכות י וי"א : רותי נורית רחלי, תחיה אתי ושולמית. תמר סגל , נירית, ענת שפי, לימור בן צבי, תמר נוימן, וגילה.

ערב סבא-בא
ביום ראשון זכינו לארח במדרשה הורים סבים וסבתות של בנות שכבה ט, בני המשפחה הגיעו ובידיהם חפצים מרגשים וסירים מלאים בתבשילים משובחים. את רחבת הכניסה קישטו העצים היצירתיים הנפלאים שהכינו הבנות. שמענו את סיפורם של חפצים משפחתיים, עסקנו בדומה ובשונה בין דור הסבים לדור הנכדות, ונהננו משירה משותפת עם המקהלה. תודה לסבתא של עטרת רותם שבירכה את הנכדות בשם כל הסבים .תודה
לצוות שורשים המופלא, למחנכות, ולאפי ואיתן על הערב החגיגי והמרגש.

סדנאות פסיכודרמה בכתות ז
השבוע התקיימה סדנת פסיכודרמה רביעית בשכבת ז עם ציפי סידר- והפעם בנושא חברות.

אמירים בחטיבה
ביום חמישי התקיימה סדנת חשיבה יצירתית במשפטים עם עו"ד אלי אברך המלמד בבי"ס אופק לשכבות ח-ט בסדנא נחשפו הבנות לעולם המשפט ולתחומי המשפט השונים וכן התוועדו לסיפורי משפט שונים ולהבדלים שבין משפט פלילי ואזרחי ודרכי הפעולה המתאימים לכל אחד. נחשפנו לדרכים יצירתיות של עורכי דין כדי ליצור ספק משפטי ולמנוע האשמה או זיכוי. והתחבטנו בבעיות מוסריות שונות מעניינות ומפתיעות. היה מרתק.

ביקור בתיאטרון
מגמת ספרות של שכבת י"ב יצאה לצפות בהצגה "רודף העפיפונים "בתיאטרון ירושלים. תודה רבה לתהילה מחנכת הכתה ואוסי נויק מורת המגמה.
משנכנס אדר ב … מרבין בשמחה!!!
ביום חמישי הגענו לבית ספר מקושט כולו בצורה שנונה ומושקעת ע"י שכבת י"ב. פתחנו את הבוקר בתפילה חגיגית משותפת ובהרקדה בהובלת בנות השמינית והמורה חגית פוקס. תודה למחנכות השמינית על הליווי המסור וההשקעה עד השעות הקטנות של הלילה..

ובשבוע הבא
שבוע אסתר
במהלך השבוע יתקיים בשכבת י שבוע לימוד חגיגי של מגילת אסתר.

ביום ראשון- ההכתרה
כולנו במתח.. מי זאת הרבנית של השמינית???
ביום ראשון יתחיל יום הלימודים בשעה 15:10 . ההסעות אוחרו בהתאם. הלימודים יתקיימו ברצף עד שעה 16:00 .משעה 16:00-17:30 ארוחות כיתתיות ומשם נסיעה משותפת להכתרה. ההכתרה תסתיים בעז"ה בשעה 21:30 בערך . הסעות יצאו מהתיכון למדעים ואמנויות וכן יצאו אוטובוסים חזרה לשכונת רמות.
בהצלחה לבנות השמינית ולמחנכות האלופות, בטוחות שיהיה מקסים!

יום שני -תחילת לימודים בשעה 15:10
מוסר מלחמה בספרי יהושע שופטים
במסגרת לימודי תנ"ך וכחלק מעיון בנושא בכתות, תתקיים שיחה עם הרב קשתיאל לשכבות ז-ח

בוקר של שמחה
לימוד חברותות בין שכבות לקראת פורים יתקיים ביום ראשון בשכבות ז-ט בהובלת הרבנית רחל מבחן בהלכה יומית

ביום שלישי יתקיים מבחן בהלכה יומית לשכבות ז-ח .
מבצע ט " חייכו, כי חיוך זה שמחה, ושמחה זה הכח להמשיך הלאה "- ביום שלישי יתקים מבצע ט לשכבות ז-ח בנושא שמחה.
סיור של"ח -והפעם לתל אביב ולמוזיאון הפלמ"ח
ביום רביעי ייצאו בעז"ה כיתות ט1+ט4 לסיור בתל אביב ומוזיאון הפלמ"ח. תודה למורות המלוות :חני ראות
וציפי ברגר ונירית.
ביום חמישי יצאו בעז"ה כיתות ט2+ט3 סיור בתל אביב ומוזיאון הפלמ"ח. תודה למורות אורית ושולי ואלה
גיברשטיין ונירית. תהנו !

מבצע ז- מבצע פנימי של השכבה ביום רביעי
משקה משכר-
ביום רביעי יצפו בעז"ה שכבות י-יב בהצגה "משקה משקר" ההצגה עוסקת בתרבות שתיית האלכוהול ובסכנות שבה. רלוונטי לא רק לפני פורים…
יום שישי
מרתון ירושלים -בהצלחה לכל הרצות. מעריצים אתכן מהספה …
שבת זכור
בשבת הבאה נצא בעז"ה בשעה 00:14 לשבת משותפת לבנות מתמידות משכבות ח-יב.
"ה נרשמו 140 תלמידות ח-יב לשבת בהובלת השמינית וצוות המדרשה. בעז"ה שתהיה שבת משמעותית, שמחה ומרוממת. תודה למחנכות י"ב : ידידה תהילה שלומית ושרית, לשולי, יועצת השכבה, לרבנית רחל, לגילה לנדאו, ורחלי לוי ולצוות שעוד עתיד להצטרף.

מזל טוב
לחסיה להולדת הנכד
שבת שלום
מיכל