השבוע נקרא בפרשת צו על קורבנות שכבר הוזכרו לנו בפרשה הקודמת, אף הפעם הנמענים של הפרשה הם הכהנים, בני אהרן. בפרשה, כחלק מתיאור קורבן עולה ישנו פסוק ידוע שדרשות רבות נכתבו עליו: " ֵאׁש ָּת ִמיד תּו ַקד ַעל ַה ִמ ְז ֵב ַח ֹלא ִת ְכ ֶּבה." פשט הפסוק ידוע, על הכהנים לדאוג לאספקה שוטפת של עצים על גבי המזבח. למרות שהאש ירדה משמים על הכהנים לדאוג להמשכיות קיומה. דרשות רבות נקשרו לפסוק זה.
וכך דרשו בחב"ד את הפסוק: "המזבח הוא האדם, "ָאָּדם ִכי יַ ְק ִריב ִמ ֶּכם ָּק ְר ָּבן ַלה' אך עצם ההקרבה אינה מספיקה, שכן יש צורך להבעיר אש – חמימות התעוררות והתלהבות ,ואש חמה זו הרי שהיא "ֹלא ִת ְכ ֶּבה" – ההתעוררות של האדם מכבה את ה-'לא', את כל ההתנגדויות הפנימיות והחיצוניות על עבודת ה' של האדם".. שנזכה לאש תמיד של שמחה בקרבנו.

השבוע שהיה
זה אמנם נראה כאילו עבר כבר כמעט חודש אבל ביום שישי האחרון רצו מורות ותלמידות רבות במרתון ירושלים. כל הכבוד לרצות ולמורות לספורט נורית מור ואתי שניהלו את קבוצת המרתון מטעם המדרשה.

שבת זכור
ב"ה זכינו לחוות שבת גשומה ומרוממת במדרשת עפרה בהובלתן של בנות השמינית. בשבת העבירו השמיניסטיות יחידות ע"פ שכבות שעסקו בשמחה, פאנל בנושא מחוייבות הלכתית, חוגי בחירה וכמובן תפילות וסעודות משותפות. שמחות בכל הבנות משכבות ח-יב שהצטרפו ומודות לצוות היקר אנשים נשים וטף.

עת לתת שכבת ז
כיתה ז1 התנדבה בגני הילדים שברח' אבן שמואל, הבנות הציגו לפני ילדי הגן את סיפור מגילת אסתר.
מבצע שכבה י –תיקון עולם- שילוב בעלי צרכים מיוחדים ביום ראשון התקיים המבצע של השישית שנפתח במופע אמנותי ששמו "אני וליאור בדרך אל האור " והמשיך ביריד צדקה טעים שהכנסותיו קודש לעל"ה . בנות השכבה גם העבירו שיעורים בכל כיתות המדרשה על נושא השילוב ואת הפעילות ביום ראשון פתחה שירה גדולה שלוותה בשפת הסימנים. ישר כח לבנות על הבחירה הערכית ולמחנכות השכבה: רותי ונורית ואמונה.

עת לתת בית ספרי -התנדבות חקלאית עם השומר החדש בעינות תלם .
ביום שני יצאנו להתנדב יחד כל בנות המדרשה בעינות תלם יחד עם ארגון "השומר החדש" ורשות שמורות הטבע והגנים. למדנו על ההתיישבות היהודית באיזור, על פעילותו של הארגון, נהנינו מהפריחה , ממזג האוויר הנפלא, מהעבודה החקלאית, מהזרימה בנחל חלילים ומהאוכל הטעים שהכינו הבנות בשטח. היה כיף לטייל יחד כל בנות המדרשה והצוות.

מגמת תיאטרון-
ביום שני, כחלק מהלימודים במגמה , צפו בנות מגמת תיאטרון בהצגה "שמיימים". הצגה של תיאטרון פיזי ותיאטרון מחול שמספרת על קבוצת חסידים שמחפשת תשיעי למניין. הייתה לבנות חוויה משמעותית ומרגשת. תודה למורה צופיה .

יום שלישי – מבצע שכבת י"א "הקרקסטון"
ביום שלישי התקיים יום חגיגי נוסף והפעם בהובלת שכבת י"א. הבנות והמורות הגיעו מחופשות , נהנינו מפעילות בכיתות ומתחרויות תחפושות שכבתיות ואחר כך צחקנו במופע פלייבק על חיי בית הספר בהובלת דוד לפיד וחברים מקבוצת התיאטרון "אור חוזר".

משלוח מנות בית ספריים -בית הגלגלים וקשישי שכונת רמות. מעין הגיג אוריה צדוק ונווה חברוני מכתה י ,יחד עם המורה נירית יזמו השנה שכל משלוחי המנות בבית הספר יהיו משלוחי מנות שיקנו מעמותת בית הגלגלים . בנוסף, בנות משכבת י"ב יצאו מטעם המנהל הקהילתי ברמות, לחלק משלוחי מנות בבתים של קשישים עריריים.

קריאת מגילה ומסיבת פורים משותפת
ביום חמישי התקיימה קריאת מגילה מרגשת לנשים במדרשה בהובלת הרבנית רחל ומסיבת ריקודים לפורים בהובלת מועצת תלמידות ורחלי הרכזת החברתית. שמחנו לרקוד יחד ,להודות לקב"ה על כל הטוב ולהתפלל שכל העם יזכה לשמוח בלב שלם. תודה לאיילת רגב שליוותה את הבנות בלימוד הקריאה ולצוות שהגיע לשמוח יחד עם הבנות. כדברי הרבנית זכינו השנה בקריאה מיוחדת שבה שמענו קריאה בנוסח תימן, עדות
המזרח ואשכנז בבחינת "כנוס את כל היהודים".

ובשבוע הבא
יום ראשון
בהצלחה לשכבת י"א במתכונת באנגלית.
אסיפת מורות תלמידות –
כמדי שנה נקיים בעז"ה ביום ראשון אסיפת מורות ותלמידות לשכבות ז-יא. הבנות נרשמו באתר בקישור ההרשמה לאסיפה האסיפה מהווה הזדמנות מצויינת לחיזוק הקשר בין המורות והתלמידות והעברת מידע באופן ישיר על התקדמותה של הבת במקצוע המדובר. עודדו את הבנות שטרם נכנסו לקישור להירשם. תודה לתמר על ארגון האסיפה.

הפקת תיאטרון שכבה יא
ביום רביעי בערב תעלה מגמת תיאטרון של שכבת י"א את ההפקה השנתית . והפעם מונולוגים הומוריסטיים בנות שכבות ט-יב יצפו בהפקה ביום חמישי בבוקר.
יום טוב עושים טוב
בנות יומולדת חודשי אדר משכבות ז-ח יצאו להתנדבות משותפת ביום רביעי.
תיקון עולם- סדנת נגישות
ביום חמישי תועבר סדנה בנושא נגישות לצוות המדרשה וכן בכיתות השונות של שכבת י במסגרת מיזם תיקון עולם שבו עסוקה השכבה במשך כל השנה.

שבת שלום ופורים שמח
מיכל