פרשת קדושים פותחת בדיבור אלוקי של ה' וציווי למשה שהפך לאחד מסמלי העם היהודי . א וַיְדַבֵּר  אֶל-מֹשֶׁה לֵּאמֹר.  דַּבֵּר אֶל-כָּל-עֲדַת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם–קְדֹשִׁים תִּהְיוּ:  כִּי קָדוֹשׁ, אֲנִי ה' אֱלֹהֵיכֶם." מיד לאחר הציווי התורה מפרטת בפרשת קדושים רשימת מצוות ארוכה שפורטת את הקדושה למעשי היום יום שלה. בקריאה "קדושים תהיו" באים לידי ביטוי שני עניינים חשובים. הראשון, קריאה המבדילה את עם ישראל משאר העמים ונותנת להם כיוון ודרך. כפי שכתב הרב זקס: "להיות קדוש משמעו להעיד על שכינתו של אלוקים בחיינו ובחיי עמנו. יהודי הוא מי שמעיד בקיומו על האחד שמעבר לו. להיות יהודי משמעו לחיות מתוך מודעות לשכינה האלוקית שבקרבנו… " והעניין השני, התפקיד החשוב הזה של עם ישראל אינו של יחידים, אלא של כל העם בכללותו. התורה מציינת כאן  "דַּבֵּר אֶל-כָּלעֲדַת בְּנֵייִשְׂרָאֵל" כי כפי שכתב האלשיך: יש בני אדם שטועים ואומרים כי לא כל אדם מישראל ראוי להיות קדוש ,אך באמת אין איש בישראל שלא ישיג, אם ירצה, את מעלת הקדושה. הכל ראויים לכך.

 

השבוע שהיה

של"ח בחולות ניצנים

ביום שלישי יצאה שכבת ח ליום שדה בחולות ניצנים. את היום התחלנו בניצנים הישנה. שמענו את סיפור הקמת הקיבוץ ואת מלחמתו. שמענו על הקרב הקשה שהיה שם ועל מירה בן ארי שבחרה להישאר ונהרגה ועל ברוך שורץ שניצל מהשואה ועלה לארץ ונפל בקרב בניצנים והיה נצר אחרון למשפחתו. וקישרנו את זה לימים בהם אנחנו נמצאים… משם המשכנו לדיונות וחוף הים ונהנו מהארץ הזאת שהם נלחמו ואנחנו זכינו…

תודה לצוות המלווה נירית אביגיל, תהילה, מור. ולבנות השירות ירדן ושחר.

עת לתת-התנדבות בגנים

ביום רביעי בנות כיתה ז'2 יצאו להתנדבות בגני הילדים .הכנו יחד עם הילדים דגלי ישראל לכבוד יום העצמאות, הבנות רקדו עם הילדים לשירי ארץ ישראל והפעילו אותם בנושא עצמאות ישראל.

לקראת יום הזיכרון לשואה

שכבות ז-ח שמעו שיחה מפי הרב דוב פויירשטיין, שסיפר על סיפור חייה המופלא של אמו, שהיתה מתאומות מנגלה. תודה על שיחה שהיו בה כאב וחיוך ומסר של חיים. 

שכבות ט-י שמעו שיחה מפי אברהם צין  שנולד בשנת 1928 במוקצ'בו שברוסיה הקרפטית. בגיל צעיר יצא לעבוד כדי לסייע בפרנסת המשפחה. באביב 1944 הגיעו הגרמנים. הנער הצעיר נשלח, עם בני משפחתו, למפעל ללבנים, היה בבירקנאו והגיע למחנה העבודה יאבוז'נו. צעדת המוות, לקראת סיום המלחמה, כמעט כילתה את כוחותיו כליל. כשחזר הביתה מצא רק אחד מאחיו ששרד.הוא נדד באירופה, העפיל ארצה באוניה "לנגב", נתפס בחיפה ונשלח למחנה המעצר בקפריסין. כשהשתחרר, הגיע ארצה והתיישב בטירת צבי . מאחלות לאברהם עוד שנים רבות וטובות שבהם נוכל לשמוע ממנו בגוף ראשון את סיפורו המדהים.

 יום חמישי יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

ביום חמישי השתתפו כל בנות המדרשה בטקס מרגש שהנחו בנות שכבת י. הטקס שזר סיפורים אישיים שקשורים לחיי המשפחות של מספר בנות ומורות בשכבה והתמקד בנושא הצלת יהודים בשואה. הבנות סיפרו על משפחת ביילסקי, על הקינדרטרנספורט ועל המשפחות שלהן וריגשו אותנו בקריאת טקסטים, בשירה ריקוד והמחזה. תודה רבה לנורית רותי ואמונה מחנכות השכבה לסיון ובנות המקהלה ולאפי ואיתן.

בהצלחה לבנות שכבת ח ולצוות המלווה: יעל, אביגיל נחמה ותהילה שיצאו השבת לשכבת שכבה בשדמות מחולה. יום הלימודים בשכבת ח יחל ביום ראשון בשעה 10:15

 

ובשבוע הבא

ביום ראשון ושני- ראש חודש אייר.

נקיים תפילה חגיגית  משותפת ביום שני לבנות החטיבה באולם.

 

ביום שני יתקיימו  בדיקות שיניים בחטיבה:

שעות 8:45 עד 10:00 – שכבה ח

שעות 10:15 עד 11:40 – שכבה ז 

שעות 12:30- 14:00 – שכבה ט 

 

 יום רביעי- יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

בשעה 8.50 שכבות י-יב שיחה עם ישראל דהן באולם. בנות החטיבה בכתותיהן עם המחנכות. 

בשעה 10.45 כולן מתכנסות במגרש לטקס בהנחיית שכבה ט.   בוגרות והורים מקהילת בית הספר מוזמנים כמדי שנה להצטרף.

סיום היום בשעה 12.00

 

יום חמישי – יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל!!  מזל טוב לכולנו וחג עצמאות שמח.

 

מבקשות להזכיר, עכשיו ששבנו מחופש הפסח והחלה עונת האביב  את כללי הלבוש הנהוגים בבית הספר. אין חולצת תלבושת אך יש להקפיד על לבוש התואם את הנהלים גם כשמגיעים למתכונות ובגרויות. היו שותפים, ומנעו את אי הנעימות מאיתנו ומבנותיכם.

 

 

מזל טוב

לאושרת להולדת הבן

להודיה גואלמן להולדת הנכדה

לאיתן נוימן להולדת הנכד

שבת שלום וחודש טוב