"האדם התורני היוצר מתהווה תמיד. הוא מתפעל ומשתאה נוכח ריבוי ההתרחשויות הזורמות סביבו ונוכח הופעתם האדירה של החיים וסוד התחדשותם המתמדת. הוא מקשיב לנחל החיים הזה על כל פלגיו, כשם שהוא מאזין לשורשים האלוקיים המחיים את ענפיה וסעיפיה של התורה שהוא לומד. הוא מיד מהלך בין העומדים. שוב ושוב הוא מוצא עצמו במקום שלא היה בו
אי פעם. חייו ונפשו מעמיקים והולכים גם כאשר הוא עוסק בפעולותיו המוּכרות…כאשר הוא לומד מן הספר, הוא מבקש לחשוף את הסוד המחיה הטמון בכתוב. הוא יודע שאין חיים ללא לימוד התורה, אך הוא גם מודע לכך שהעיון בספר כשלעצמו אינו מבטיח את העצמת חייו ואת התחדשותם. עיקרה של התורה אמור להיות על פה, כלומר נעוץ בהקרנה האישית. האדם התורני היוצר לומד את אמנות ההקשבה לחיים שבגופו ובנפשו, לדיבור ולחיות של הקרובים אליו ולשפע האדיר של היש כולו מקטן עד גדול. מפגשיו אלה מעמיקים את אפשרותו לקלוט – את החיות האלוקית שבתורה…"
(הרב דוב ברקוביץ, מתוך הספר 'געגועי ארץ: שבילים חדשים בגלות הארץ ישראלית')

גיליון סוף -השנה מוקדש לצוות אור תורה – המתהווים תמיד, המקשיבים לנחל החיים, לשורשים האלוקיים. המבקשים תדיר לחשוף את הסוד המחיה הטמון בכתוב, שעיקר תורתם נעוץ בהקרנה האישית. למורות ולמורים, ליועצות, לצוות המנהלה, למזכירות ולצוות ההנהלה העושים מלאכתם יום -יום ושעה שעה, באמונה ובמסירות ללא גבול. לתלמידות השותפות לדיבור ולחיות ולשפע האדיר של היש כולו.

השבוע שהיה…
עשור למקהלת המדרשה בשבוע החולף סיכמה המקהלה את פעילות השנה החולפת בערב עם ההורים, בו הופיעו הבנות ברפרטואר מרשים. נכחה בערב המפקחת על המקהלות, שהתפעמה ממה שראתה ובעיקר שמעה וציינה שאין שום הרכב דומה לזה בבתיה"ס של הבנות בירושלים.
אתמול התקיים מפגש עשור מרגש למקהלה בנוכחות הבוגרות שהיו שותפות למקהלה לאורך השנים. ישר כח לסיון הרוש, מנצחת המקהלה על הנפקת האירועים, על הובלת המקהלה מזה עשור בתוך ומחוץ למדרשה.

מתקן החלומות ביום רביעי השתתפנו בהפקת הסיום המצוינת והמרגשת של תלמידות שכבת ח'. ההפקה שהתבססה על סיפורו של אורי אורבך, "מתקן החלומות", שילבה בסיפור מפגש עם דמויות ירושלמית כחלק מציון "שנת ירושלים". המשחק של הבנות היה מצוין, התפאורה יפהפיה, הריקודים מקצועיים. יישר כח לצוות אשכול אומנויות המוביל, בראשותן של צופיה –
שיף ולימור גנץ המורות לתיאטרון. ישר כח למחנכות המלוות: נחמה, אביגיל ותהילה.
סוגרות שנה באור תורה ביום ראשון נצא אי"ה, כל תלמידות וצוות המדרשה, ל"גני חוגה" – בעמק בית שאן, לציון סיומה של השנה. נצא בשעות הצהריים ונחזור בלילה. חוזר מפורט הועבר לעיונכם. היציאה מותנית במסירת אישור חתום ע"י ההורים. בואו בשמחה.
ביום שני לא יתקיימו לימודים במדרשה.

מצעד הקוראות ספריה סוגרת שנה –
במקום הראשון: אייכל אביגיל מכיתה ז שקראה השנה – 239 ! ספרים.
במקום השני: ורטר עדי מכיתה ח שקראה השנה – 138 ! ספרים.
במקום השלישי: רעות פוני מכיתה י שקראה השנה – 74 ! ספרים.
גאות בכן!!!

נפרדות מן השמינית ביום רביעי יתקיים אי"ה, טקס הסיום של השמינית.
תכנית הערב:
18.00 : סיום בכיתות עם ההורים והמחנכות.
19.00 : פרידה אישית באולם, צוות הורים תלמידות. – –
19.30 : קבלת פנים וטקס סיום.
מצפות לראותכם, צוות, הורים ושמיניסטיות.

בשבת הבאה ישתתפו תלמידות השמינית בשבת סיכום במעלה חבר.

תעודות ביום שלישי יקבלו תלמידות ז- יא את תעודות סוף השנה. הלימודים ביום זה יסתיימו בשעה 12.10 .
ביום רביעי תתחיל אי"ה, חופשת הקיץ הברוכה והארוכה. אנו מאחלות לבנות חופשה שתהיה בה מנוחה לגוף ולנפש. חופשה שתאפשר "זמן משפחה" נינוח יותר, חופשה שבה תצליח כל תלמידה לתת ביטוי למקומות חשובים שעומס השנה אינו מאפשר אותם (קריאה, התנדבות, נגינה וכד').
אנו צוות ביה"ס, מבקשות להמשיך ולשמור על קשר עם הבנות לאורכה של החופשה. מצורף קובץ פרסום אירועי הקיץ במדרשה. ראוי לעודד את הבנות להגיע לאירועים השונים. הקשר עם צוות ביה"ס, חשוב ונכון על מנת לשמור על חופשה מאוזנת ונכונה. כמובן, שאנו עומדים לרשותכם במהלך הקיץ בכל עניין וצורך.

ברכת מזל טוב
לאסתר וסרמן לנישואי הבן
"השבוע שהיה" יוצא לחופשה
שבת שלום
חנה עסיס