עשרת ימי התשועה

"לפני שמונה שנים, בעצם ליל בלהות מלא זוועות מיידאנק, טרבלינקה ובוכנוואלד, בליל של תאי גז וכבשנים, בליל של הסתר פנים מוחלט, בליל שלטון שטן הספקות והשמד, אשר רצה לסחוב את הרעיה מביתה לכנסייה הנוצרית, בליל חיפושים בלי הרף ובקשת הדוד – בליל זה גופו צץ ועלה הדוד. האל המסתתר בשפרירי חביון הופיע פתאום והתחיל לדפוק בפתח אהלה של הרעיה הסחופה והדוויה, שהתהפכה על משכבה מתוך פרפורים ויסורי גהינום. עקב ההכאות והדפיקות בפתח הרעיה עטופת אבל, נולדה מדינה ישראל!"

(מתוך מאמרו של הרב סולוביצ'יק, קול דודי דופק)

בשבוע החולף, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה נפשנו קשובה לחוש את פעמי הדוד, לחוש את אותן הדפיקות בשערי הגאולה. מתוך האפר, מתוך הכאב שנפתח בזיכרון השואה ויופיע בלבוש אחר בשבוע הבא, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נצמח כולנו ונפתח את שערי הלב לחגוג את 69 שנות הגאולה של עם ישראל במדינתו.

 

השבוע שהיה…

את אחי אנכי מבקש – תודות וישר כח לשכבת י' וצוות המחנכות: חני, תהילה, רותי ואמונה, על הובלת טקס יום השואה. במהלך הטקס שהתמקד בסיפוריהם של אחים בשואה, שיתפו הבנות בעדויות נוגעות ומרגשות, העלו ריקוד והמחזה והתרגשנו כתמיד משירתה של מקהלת המדרשה. תודות לסיון המנצחת על הובלת המקהלה.

תודות לאיתן וייס על השיחה המרגשת שהעביר לשכבות ז-ח. איתן שיתף את הבנות בסיפור משפחתו השזור בסיפורה של יהדות הונגריה. במהלך השיחה הקרין איתן סרט שערכה משפחתו בעקבות סיור שורשים בו עקבו אחר קורות המשפחה במהלך השואה.

צוות לשון מציין יובל לעיר ירושלים – בשבוע החולף הובילו הסטודנטיות ללשון ממכללת אפרתה יום עיון תחת הכותרת: "50 שנה לאיחוד ירושלים". במהלך היום, נחשפו התלמידות לאתרים, מקומות ומגזרים שונים בעיר ירושלים, תוך עיסוק בסוגיות לשוניות באופן מגוון ויצירתי. מצורפות תמונות.

 

השבוע שיהיה…

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה – ביום שני נקיים כמידי שנה את טקס יום הזיכרון בהובלת שכבת ט. הטקס יתחיל אי"ה, בשעה 10.45. מידי שנה, הורים, בוגרות ואנשי קהילת רמות חוברים אלינו ומשתתפים עמנו ברגעים המיוחדים המשותפים לכלל האומה. נשמח בהשתתפותכם.

ביום זה ישוחררו הבנות לביתן בשעה 12.10. הסעות יאורגנו בהתאם.

 

 

בית מדרש קולנועי – תלמידות ט-יב מוזמנות להשתתף בסדרה בת שלושה מפגשים שיתחילו ביום חמישי הקרוב מיד בסוף הלימודים. בית המדרש יעסוק בנושא המידות המתכתב עם ימי העומר, דרך סרטונים שיובילו ללמידה. במהלך המפגשים יוגש כיבוד. כולן מוזמנות. מומלץ מאוד.

בין שואה לתקומה – שכבת ח תשתתף בשבת הבאה בשבת סימנריון בשדמות מחולה. במהלך השבת יעסקו הבנות בנושאים הקשורים בארץ ישראל.

 

ערב במ"ה – שימו לב, ביום שני יב באייר (8.5), נקיים בביה"ס ערב להורים שיעסוק בהכנה לקראת החופש הגדול. במהלך הערב נשמע את שיחתה של נחמה קירשנבאום אבינר (שהעבירה שיחה בנושא "חינוך למיניות" בערב הבמ"ה הראשון שהתקיים השנה), שתתמקד באתגרים שמביאה איתה החופשה הארוכה ובתקשורת הורים ומתבגרים במצבים החוצים את גבולות השגרה.

ביום ראשון ישלח אליכם קישור בו תתבקשו להירשם לערב.

החופש הגדול מזמן אתגרים לכלל ההורים וכלל הבנות. מנסיוננו מדובר בנושא חשוב מאוד לכולנו, הורים ומחנכים. ראוי וכדאי לפנות זמן על-מנת להשתתף בערב.  אנו כמובן נמשיך ונעסוק בנושאים אלו גם בכיתות. מצפות לראותכם.

חשיפה למגמת סייבר לתלמידות ט – ביום חמישי ח' אייר תשע"ז, 4/5/17, בין השעות 17:30-20:00, מקיים המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י ערב ייחודי לתלמידות כיתה ט' ואמותיהן במרכז האקדמי לב – קמפוס טל. מטרת האירוע לעודד בנות לבחור במגמות מדעיות בתיכון כמו גם להצטרף לתכנית הסייבר הלאומית "מגשימים" שפועלת בירושלים זו השנה השלישית.

התכנית כוללת הרצאה על בינה מלאכותית, שיח עם צוות התכנית והיכרות עם חניכות ותיקות.

ההשתתפות – ללא עלות אך נדרשת הרשמה.

פרטים נוספים על האירוע וההרשמה ב- קובץ ההזמנה המצורף.

 

שבת שלום

חנה עסיס