מן הפרשה
"ועשית שלחן עצי שטים אמתיים ארכו…ונתת על השלחן לחם פנים לפני תמיד" (שמות כ"ה, כ"ג ל')-  מבין כלי המקדש המגוונים מייצג השולחן, הנושא את לחם הפנים, את החיבור החזק והמשמעותי ביותר לעולם החומר. חיבור לעיסוק הגשמי המהווה בסיס חשוב לעוצמתו והתפתחותו של העולם. הרב נעם פרל מסביר, כי תורת ישראל באה להדגיש שאף הלחם מהווה חלק מעבודת ה'. ואולי לא רק להדגיש, אלא גם להזהיר לבל נשאיר את עולם החומר מחוץ לעולם הקודש.
בתרבויות שונות ההתמודדות עם עולם החומר והחיבור אליו, קשור במערכת היצרית שבאדם. אכן, אנו עדים לכך שיש הבוחרים להפקיר את עולם החומר לזירה היצרית, ומאידך מבקשים לעקר את החומר מתוך העשייה שבקודש. תורתנו תורת חיים מבקשת לחיות את החומר במסגרת הקודש, לקדש את החומר.

השבוע שהיה…
סימני דרך תלמידות מגמת תיאטרון יצאו בשבוע שעבר לצפות במחזמר העוסק בדמותה של המשוררת הלאומית נעמי שמר.

מגמת תיאטרון גאה להציג בשבוע שעבר השתתפנו בהפקת תלמידות מגמת תיאטרון בשכבת יב. צפינו בשתי הצגות  מצויינות, נהנינו מן המשחק, הכישרונות והתוכן. יישר כח לשחקניות: נגה מוזס, אבישג איפרגן, רעות אלגרבלי, עינבל חסיד, הדס אמר ושירה סיזל שהעלו את המחזה: אגדה על תעלה בתל אביב (עיבוד לסאטירה של אפרים קישון
תעלת בלאומליך).  לנעם אמסלם, יעל שילה, חנה אלבז, נעה פנקסוביץ, גלי אנגל, שני כהן טליה בן זקן שהמחיזו  את מועדון ארוחת הבוקר. תודה מיוחדת למורה צופיה שיף מובילת ומלוות התהליך המשמעותי והתוצר המצוין.

מאסטר שף ביום ראשון התקיימה בשכבת י"א פעילות מגבשת לכבוד פתיחת המחצית תחרות מאסטר שף. הפעילות הייתה הפתעה לבנות והן חשפו את כישוריהן בבישול. תודות לצוות מחנכות יא: תהילה, ידידה, שלומית ורחלי על ההובלה.

ערב סבאבא-  ביום שני השבוע זכינו לארח את הסבים והסבתות של בנות כיתה ט' בערב סבא בא, בהובלת חני בנטאטה. הערב המרגש נפתח במפגש כיתתי בו הציגו הסבים והסבתות חפצים שנשמרו במשפחותיהם, סיפרו סיפורים מרגשים מן העבר ואכלו מן המטעמים שהכינו. נהנינו מן התערוכה היפה שהציגו בנות ט' דגמים של עצי שורשים, ולסיום שמענו את דבר הנכדות ואת נציג הסבים והסבתות .יישר כח לחני בנטאטה רכזת התכנית על ההובלה, לצוות מחנכות ט על ליווי הפרויקט ולצוות התומך בכתיבת עבודות השורשים.
יומטוב עושים טוב ביום רביעי תלמידות ז ח שנולדו בחודשים טבת ושבט, יצאו להתנדבות ב"יד אליעזר", לארוז חבילות מזון למשפחות נזקקות. יישר כח.

עולם חסד יבנה שכבות י ויא נפגשו עם מלכיאל לרנר שהרצה בנושא חסד ונתינה. התלמידות שמעו סיפורים על  הליווי והתמיכה בחיילי צה"ל שנפצעו ובפצועים מפיגועי טרור .

חינוך פיננסי שכבת י סיימו השבוע סדרת מפגשים עם ארגון פעמונים שעסקו בארגון פיננסי נכון. הבנות הכירו מושגים חשובים מתחום הכלכלה ולמדו כיצד להתנהל בצורה נכונה כלכלית גם כיום וגם בעתיד .

מרתון ברכות ממשיך בשיא המרץ. הבנות לומדות באופן חווייתי הלכות ברכות בשיעורי תושב"ע, במפגשים ובהלכה יומית. לפנינו עוד כמה פעילויות מהנות ומעניינות .

משנכנס אדר מרבים בשמחה
ונהפוך הוא בחמישי בבוקר, ר"ח אדר, הגענו לבי"ס ש"הולבש" מחדש ע"י תלמידות השמינית בסימן – 50 שנה לעיר ירושלים. טיילנו בין תחנות וציוני דרך שונים של העיר במדרשה. יישר כח.
בוקר שכולו שמחה ובהמשך הבוקר – בראש חודש אדר, קיימנו בחטיבה יום משמח בהובלת הרבנית רחל והרכזת החברתית רחלי, ובו חווינו ובחנו את נושא השמחה. שוחחנו על השמחה האמיתית כשמחה של שמחת האחר, בעיקר סביב מצוות מתנות לאביונים ומשלוח מנות. הבוקר היה מורכב משיחה משמחת עם מסרים חשובים מפי הרב הלל
מרצבך, לימוד בחברותות וסדנת בלונים כיפית בו הבנות למדו כיצד ניתן לשמח מישהו בעזרת בלונים בעיצובים צבעוניים ומשמחים .

מסיבת פורים במדרשה מסיבת הפורים רוקמת עור וגידים, הבנות שקוראות במגילה מתקדמות באופן מרשים. לאחר הקריאה תתקיים מסיבה מקפיצה ומשמחת. הזמנה לתלמידות, אמהות ואחיות תישלח בנפרד .

מי זאת הרבנית? ביום שני בערב נתכנס אי"ה, להכתרה של השמינית. הבנות יעלו מחזה על פי סיפור של ר' נחמן: "החיטה המשגעת". בסוף הערב תיחשף רבנית המדרשה. אמהות בנות השמינית מוזמנות להגיע.

שבת זכור בשבת הבאה , שבת זכור, נקיים במדרשה שבת סימינריון לבנות המעוניינות. מצורף חוזר. ניתן להירשם לשבת עד ליום שני אצל בילהה.

ברכת מזל טוב
לשלומית כץ לרגל בר המצווה של בנה
לנחמה בן שטרית לרגל בר המצווה של בנה
לאילת זומר לאירוסי בתה
ללאה פרידמן לנישואי הנכדה

שבת שלום
חנה עסיס