בפרשת תולדות אנחנו עדים ליחסים בין עשו ויעקב והשוני ביניהם. אי אפשר שלא לשים לב להבדלים המהותיים בין האופי הפרוע והקשה של עשו לאופי השקט והעמוק של יעקב. לדברי האור החיים הקדוש: "מה בין אור לחושך"- יעקב ועשו הם כמו אור וחושך, הפכים גמורים. אי אפשר גם שלא להתפלא על השוני הזה, בהתייחס לעובדה שעשו ויעקב היו ביחד עוד מבטן אמם, וקיבלו חינוך זהה מילדות. על הקושי הזה מביא הגאון רבי ששון מרדכי זצ"ל מבגדד משל: "שני אנשים נכנסו לכוך הסדנא של פחמי, צורף נחושת. אחד מהם, הושחרו פניו כשולי הקדירה. השני, נכנס בשלום ויצא בשלום, נזהר ויצא נקי. אחד מהם ימהר לרחוץ את פניו. מיהו?
נכון: בעל הפנים הנקיות ימהר להתרחץ. ומדוע? משום שהוא רואה את פני חברו השחורות ומניח שגם פניו מלוכלכות… אבל חברו, שרואה את פני רעהו נקיות, לא יעלה בדעתו להתנקות…"
כמו האנשים שבמשל, ככה יעקב ועשו. עשו ראה תמיד לנגד עיניו את יעקב, הצדיק והתמים, והיה בטוח שגם הוא כזה, ולכן הרשה לעצמו להתהולל ולהתפרע, ולמרות כל מה שעשה המשיך לראות את יעקב והתנהגותו החיובית, ואילו יעקב ראה לנגד עיניו את תוצאות הפקרות התנהגותו של עשיו, את ההידרדרות וההשחתה, וחשש שגם הוא כזה, ולא מש מתוך האוהל כדי למנוע מעצמו להתדרדר ככה גם ולהשתפר במידותיו.מתוך כך אנו למדים, שניתן להסתכל גם על עצמנו, לראות איפה אנחנו ובמה אנחנו צריכים להשתפר ואיך אנחנו ביחס לחברה שנמצאת מסביבנו מתוך שאיפה להיות טובים יותר.
נועה חזן ורוני זונדר כיתה יא

 

שלום לך ארץ נהדרת

שכבת ח יצאה לגיחה המסורתית בלטרון. את הגיחה הובילו צוות של"ח, עידו, דודו מחנכות השכבה: תמר, אביגיל, הודיה והמורות ציפי, מרים ויעל וכמובן 20 מש"ציות מדהימות משכבת י.
בגיחה הבנות המקסימות בנו מאהלים מרשימים, הכינו ארוחה , סיירו ביד השריון, שרו בערב קריוקי עם נתנאל קראוס ובלטו כשכבה מגובשת ושמחה . כל אחת מהכיתות פעלה ליישום נושא הקשור למנהיגות סביב דמות שנבחרה
על ידם. רועי קליין, דבורה הנביאה ותמר אריאל הנווטת היוו מגדלור ערכי בו בחרו הבנות והן הכינו הפעלות וקישוט גם סביב דמויות אלו. ועדות שונות מכל כיתה הובילו תחומים שונים בגיחה ותחושת הצלחה וגאוה רבה לראותן יוצרות יחד מסע משותף. תודה מיוחדת לעידו ול20 משציות משכבת י הנפלאות שליוו את כל שלבי הכנת הגיחה ותרמו גם במהלכה להצלחתה הרבה!!!

תלמידות שכבת ט יצאו ביום שני לחולות ניצנים תודה למלוות: הלל, תהילה, רחלי, הדר, שולמית אטיאס ושולמית אילוז ולמדריכי השל"ח דודו ועידו.

חדש עלינו את החודש הזה לטובה

חג הסיגד בחסות השישית יישר כח לתלמידות ומחנכות שכבת י שהובילו את חגיגות חג הסיגד בתפאורה מקסימה בכניסה ובקבלת השבת שכללה את סיפור הכיסופים לא"י, אפיית הלחם המיוחד, שירה ועוד ועוד.

יום טוב עושים טוב – מזל טוב לתלמידות ז-י שיום הולדתן חל בחודש חשון ויצאו להתנדב בארגון תכלית.

פינת הפדגוגיה

מיומנויות למידה – בשכבת ח התקיימו סדנאות במסגרת יום מיומנויות למידה, במגוון תחומים: למידה יעילה, התמודדות בשעת מבחן, כלים להרפייה והתנהלות רגועה ועוד. הסדנאות הועברו על ידי צוות המורות, יועצת, פסיכולוגית
ועוסי"ת. התלמידות הגיעו בשמחה. תודה לכל השותפות! תודה לחנה בר איתן על ארגון היום.
האומץ לטעות והחיים במה שסדוק – בימים שלישי ורביעי יוביל צוות אומנות סימינריון לבנות תכנית המצוינות – אמירים ביומיים הללו יבקרו התלמידות במוזיאון ישראל, ישתתפו בסדנה עם מאיירת בוגרת אור תורה, יערה גולדברג,
מאיירת ספרי ילדים בוגרת שנקר. ישמעו הרצאה וינסו ללבן את הנושא מכיוונים מגוונים.

פינת בית מדרש

ושבתה הארץ – תלמידות ח ויא השתתפו השבוע בשיחתה המצוינת של החקלאית שומרת השמיטה מחבל לכיש. השבוע התחיל להיפגש ההרכב המוזיקלי עם נורית בר מאיר)ז(, עמליה לואיס)ז(, תהילה ברישי )ט(, אילת אילון)י( אלומה ברדסופר)ט(, ושירה מזרחי )ט(.

משהו טוב

ביום שלישי שעבר קיבלו על עצמן 17 בנות מכיתה ט1 יחד עם המחנכת למחוק את כל האפליקציות שמבזבזות להן את הזמן למשך שבוע בלבד. מי שתעמוד באתגר תזכה את עצמה בגלידה. אתמול יצאה החבורה שעמדה באתגר יחד עם מחנכת הכיתה הלל מורנו לוופל בר ברמות לאסוף חוויות ותובנות. היה מתוק. גם בפה וגם בלב!

שעת חפ"ץ

פעם בשבוע בשעת חפ"ץ מתקיים מפגש יוגה. במפגשים הללו אנחנו מתבוננות ונכנסות פנימה אל הרגש והחוויה בנוכחות של כאן ועכשיו. נפגשות עם הגוף דרך עבודה עם היציבה וכח שנותנות זרימה של חיים, שמחה ונחת לשאר היום והשבוע..

מכינה לחיים

לקראת שרות – תלמידות השמינית פגשו את נעמה פרנקל, ראש המדרשה בלוד, ממוסדו אור תורה סטון. וביום שלישי השתתפו השמיניסטיות בכנס שירות לאומי בבנייני האומה.

למידת עמיתים- ביום ראשון י בכסלו, נקיים יום מורים משותף לצוות אור תורה וצוות הימלפרב. נדון במעגלי שיח בסוגיות חינוכיות ומקצועיות.