מן הפרשה
"כל המנחה אשר תקריבו לה' לא תעשה חמץ כי כל שאור וכל דבש לא תקטירו ממנו אשה לה'" (ויקרא ב' יא').
בפסוקים לפנינו מצויות מגבלות הנוגעות להבאת הקורבנות. ושוב יש בראייה ובהתבוננות נוספת בפרטים הקטנים, בכדי ללמוד על המשמעויות והמגמות להן מכוונת תורת ישראל. גם הדבש וגם הלחם מהווים את השיא בהבשלה –
או של הפרי או של הפת. הרב פרל מדגיש את המסר של התורה, כי אין בקורבן משום מיצוי התהליך של האדם מול הקב"ה. הקורבן הוא נדבך, קריאת כיוון, גילוי הרצון של האדם בתהליך עבודת ה'. על מנת שהאדם ימצה את התהליך, נדרשת על גבי הקורבן עבודה אישית עקבית ומאומצת. המעלה הפנימית איננה נקנית עם הבאת הקורבן, אלא כתוצאה מן התהליך בו הקורבן מהווה אבן דרך בלבד.

השבוע שהיה…

עולם חסד יבנה – ביום שני השתתפו בנות שכבת יא בפעילות רפלקציה במסגרת תוכנית מעורבות חברתית. הבנות חולקו לקבוצות קטנות, שיתפו אחת את השניה בחוויות ממקומות ההתנסות ודנו יחד על הקשבה איכותית. תודה רבה לצוות המחנכות וצוות המורות לאנגלית על ההירתמות ועל העברת הפעילות. תודה לרותי וכיל, רכזת הפרויקט, על ההובלה והליווי.

ישר כח לתלמידות ומחנכת כיתה ח 2 שיצאו להתנדב בגנים הנמצאים ליד ביה"ס. בסימן חודש ניסן – חודש האביב , הבנות הכינו עם הילדים כתרים מקושטים בפרחים והראו לילדים סימנים המסמלים את בוא האביב.

יום כשרות – כמידי שנה, השתתפו תלמידות שכבת יב ביום כשרות. לאורך היום הבנות לומדות הלכות כשרות לקראת היציאה לחיים ומיישמות את שלמדו על ידי הכנת ארוחת צהרים שכבתית. היום נפתח בתחנות למידה על
בנושאי כשרות כגון: הפרשת חלה, הכשרת כלים, טבילת כלים, הכשרת בשר, ערלה, נטע רבעי, תרומות ומעשרות, מאכלי גויים, ניקוי המזון מחרקים ועוד. הבנות התחלקו לקבוצות למידה ועברו מתחנה לתחנה ולמדו את הנושא ברצינות רבה וסיכמו אותו בחוברת לימוד שתלווה אותן לקראת היציאה לשירות. במחציתו השניה של היום הבנות התחלקות לקבוצות, וכל קבוצה הכינה מרכיב אחד מהארוחה השכבתית. קבוצה אחת בררה אורז ובישלה אותו, קבוצה שניה בררה חומוס והכינה סלט חומוס, קבוצה שלישית ניפתה קמח, הכינה בצק, הפרישה חלה והכינה ממנו פיתות על הטבון, קבוצה רביעית בדקה ירקות מחרקים והכינה סלט ירקות, קבוצה חמישי בדקה פירות מחרקים והכינה סלט פירות, וקבוצה שישית הכשירה כבד והכינה לנו עופות על האש . בסיום ההכנות ישבה כל השכבה לארוחת צהרים שכבתית באוירה טובה. בזמן הארוחה שמענו דברי תורה מהרב
יאיר בינשטוק, ובסיומה ברכנו יחד ברכת המזון . יש לציין לשבח את צוות בית הספר: המורים והמורות שליוו את היום הזה, אבות הבית שדאגו לכל צרכינו בשמחה, בלהה וצוות המזכירות שעזרו בכל ההכנות, ובזכות כל עבודתם יום הכשרות פעל למופת וללא תקלות . ישר כח למרב ברמה, רכזת תושב"ע, על היוזמה והובלת היום.

לטיול יצאנו – ביום שני יצאו תלמידות שכבה ז לטיול בנחל קטלב בהרי ירושלים. עברנו במסלול ירוק ולמדנו על הצמחיה במקום, טיפסנו על אבנים וחצינו גשר בדרך לתחנת הסיום, שם נהנינו מאפיית פיתות בטבע. תודות
למחנכות ולמורות המלוות: אביגיל, תהילה ושרה, שרלין, מרים מנדלוביץ ושולמית ברנס.

שיגעון בסלון ביום שני השתתפנו בערב נפלא בהובלת מגמת תיאטרון בשכבת יא. צפינו באפיזודות שנונות ועמוקות המאפיינות את "הבית הישראלי". הערב היה השיא והתוצר של תהליך ארוך ומשמעותי שעברו הבנות והצליח לשקף את המקצועיות והיכולות הרבות של הקבוצה. תודה לכל השותפים בדרך.

אור תורה בכנס מקהלות בנות המקהלה הוזמנו להשתתף השבוע כמקהלה אורחת בכנס המקהלות הרשמי של ירושלים באוניברסיטה בגבעת רם. הן נתנו הופעה מרשימה ביותר וביצעו קטעים ווקאלים מורכבים אשר זכו למחיאות כפיים סוערות. כל הכבוד.

סיור מדעי בנות מגמת פיסיקה בכיתה י' יצאו לסיור במוזיאון המדע. בסיור קיבלנו הדרכה מרתקת בשני הנושאים אותם אנו לומדים השנה אופטיקה ומכניקה. למדנו והתנסינו בתכונות של האור, הבנו סוף סוף למה בעצם השמיים כחולים, סיירנו בתערוכה ייחודית בעולם בנושא אופניים , ולסיום באווירת היום הקיצי שנפל עלינו נהנינו מקצת זמן חופשי והרבה גלידה !!! תודה לאלרן שרון, מורה המגמה על ההובלה והליווי.

יום המעשים הטובים ישר כח לבנות יב 2 שיצאו להתנדבות במועדון גיל הזהב ברמות, בשיתוף פעולה עם עמותת רוח טובה, עירית ירושלים והמנהל הקהילתי ברמות. הבנות טיפחו את גינות המקום ערכו היכרות ופינקו את
הקשישים בכיבוד טעים. תודה למחנכת תחיה שחם . ביום זה, בנות המדרשה חילקו גם פתקים לשמח את העוברים ושבים בירושלים .

70 שנה למדינה אירועי שנת ה – 70 למדינה נפתחו השבוע בתערוכה בכניסה למדרשה בשיתוף השכבות השונות. התערוכה עוסקת באירועים משמעותיים שהתרחשו במהלך שבעת עשורי המדינה ובנוסף מוצגת פינת נוסטלגיה עם כתבות מהעיתונות מראשית ימי המדינה .

בוקר שכולו חרות ביום ראשון נשתתף כל המדרשה, באירוע שיא לציון – 70 שנה למדינה.

לקראת פסח תלמידות שכבת ח' השתתפו בשיחה עם הרבנית רחל ובה עסקו במרכזיות החוויה הבין דורית בפסח ומהותה של החירות.

השבוע שיהיה…

ערב מגמות הורי ותלמידות ט, אנא רשמו לפניכם – : ביום ראשון ז באייר(22.4) נקיים ערב חשיפה לקראת תהליך בחירת מגמה. במהלך הערב נציג בפניכם את המגמות השונות, את מבנה הבגרות ועוד. מצפות לראותכם.

אסיפת הורים ביום שלישי כ"ה בניסן תתקיים אי"ה, אסיפת הורים בכיתות ז יב. יש להירשם לאסיפה בקישור המצורף.

ברכת מזל טוב
מזל טוב להודיה גואלמן לאירוסי הבן
מזל טוב לחני שטיינר לאירוסי הבת
מזל טוב לחנה גנץ לנישואי הבן
מזל טוב לאלגרה להולדת הנכדה

שבת שלום
חנה עסיס

לייקהצג/הציגי רגשות נוספים

הגב/הגיבי

תגובות