"שופטים ושוטרים תיתן לך בכל שעריך"
הרב קשתיאל מאיר בפירושו לפרשת השבוע, את מקומם החינוכי והערכי של השופטים והשוטרים בישראל. השופטים והשוטרים יושבים בכניסה לעיר. אלו הן הדמויות המובילות והמנהיגות את
החברה ואת ערכיה. הם אלו הנמצאים בדלת הכניסה ומגדירים את ערכי היסוד עליהן מושתתת התנהלות החברה, הם אלו שגם בודקים חדשות לבקרים את דופק ההתנהלות אל מול הערכים:
מתריעים, שופטים, קונסים ושומרים. השופטים והשוטרים היושבים בשער העיר, בפיתחה של החברה, לוקחים עליה אחריות – מנהיגים אותה ומגיבים לה. גם המלך המופיע בפרשתנו מוצג
כדמות בעלת אחריות חינוכית. על המלך לכתוב ספר תורה ולקרוא בו כל ימי חייו, על מנת שהנהגתו והובלתו את העם תהיה צמודה לערכי התורה.
חודש אלול, כותב הרב קשתיאל ברוח החסידות, הוא החודש בו על כל אחד ואחד מאיתנו להקים את השופטים והשוטרים בשעריו שלו. את השופטים והשוטרים שימשיכו ויובילו אותו.
פתחנו את שנה"ל תש"ף ברוח הדברים האמורים. נושא אלול במדרשה הוא : לוקחים אחריות". נעסוק בנושא זה בשיעורי חינוך, במסגרת שיחות אלול, ערב ההתעוררות ועוד ועוד. תודות לגילה לנדאו, רכזת החינוך החברתי ולרבנית רחל וכטפוגל, על הובלת נושא ופעילויות אלול.

השבוע שהיה…
השמינית פותחות שנה – תודה לתלמידות השמינית שקיבלו את פנינו ביום הראשון ללימודים בשמחה שסחפה את כולנו.
תלמידות החטיבה פותחות שנה – ביום שישי שעבר השתתפו תלמידות שכבת ז' בבוקר גיבושון בו פגשו את מחנכותיהן, את מנהלת החטיבה – מיכל גרושקו-טייטל ואת חברותיהן לשכבה. תודות
למחנכות השכבה: נחמה, אורית ותהילה גלר על ההובלה. ברוכות הבאות בשערנו.
ביום חמישי ערכו תלמידות ומחנכות שכבת ח קבלת פנים לתלמידות שכבת ז. הבנות השתתפו במעגלי שיח קטנים ומעורבים. יישר כח למחנכות שכבת ח: תמר לימור ומרים, על הארגון וההובלה.
אסיפת הורים כללית – כמידי שנה קיימנו בתחילת השנה ערב עם ההורים בו פגשו את המחנכות ושמעו על התכניות והיעדים של המדרשה לשנה הקרובה. תודה להורים על השותפות והנוכחות.

השבוע שיהיה…
ונתתי יד ושם – לאחר חודשים ארוכים של הכנה, תצא בע"ה המשלחת ביום ראשון למסע לפולין. היציאה למסע תתחיל על אם הדרך, בפקידת קברה של רחל אמנו המייחלת לשובם של בניה.
ביום שני יצאו בנות השכבה שאינן נוסעות לפולין, למסע בארץ. נצא ונשוב לשלום.
שבת שלום
חנה עסיס